31 Mayıs 2015 Pazar

Silk'n Silhouette Deneyimim :)


Silk'n Silhouette deneyimimde 3 haftayı geride bırakmış bulunuyorum. Benim için küçük, sarkan bölgelerim için büyük bir adım oldu :) Selüliti azaltan ve daha sıkı bir cildi vaat eden Silk'n Silhouette'ı uygulamalarım sonrası öğrendiklerimi ve deneyimlerimi okuyacaksınız bu yazımda.

26 Mayıs 2015 Salı

Splat White Plus Diş Macunu


Splat Professional diş bakım ürünlerini beğenerek kullananlardanım. Splat White Plus diş macunumda neredeyse bitmek üzere :) Beyaz renkte bir diş macunu ve dişlerde de beyazlatıcı bir etkisi var. Özellikle çay kahve, sigara vb. şeyleri tükettiğimizde dişlerde sararma, koku gibi sonuçları görüyoruz.

25 Mayıs 2015 Pazartesi

24 Mayıs 2015 Pazar

Goldmaster'ın Sürprizi :)


Goldmaster Anneler Günü'nün olduğu hafta çok güzel bir jest yapmıştı. İkili kahve fincanlarından göndermişti. Golmaster küçük ve elektronik ev aletlerinin yanı sıra Home Collection'ları ile de kadınların ilgi odağı olacağa benziyor. Özellikle çeyiz alışverişi yapanların ilgisini çekecek ürünleri var. 

22 Mayıs 2015 Cuma

'Herşeyi Allah'tan İste' ve ' Aşk-ı Leyla'Kitap okumayı gerçekten seviyorum ve fırsat buldukça (fırsatını oluşturunca) da okumaya çalışıyorum. İşe gidip gelirken yolda okuduğum iki kitaptan bahsetmek istiyorum bu yazımda.'Herşeyi Allah'tan İste' ve ' Aşk-ı Leyla'..    

20 Mayıs 2015 Çarşamba

Bloggerlar Adada :) Pınarlahayatileadagezisinde Bir Biricit :)


Pınarla Hayat blogunun tatlı sahibesi Pınar;  geçtiğimiz pazar günü çok hoş bir etkinlik yaptı:) Adalar'a hem gezmeye hemde piknik yapmaya gittik. Çok samimi insanlarla çok eğlenceli vakit geçirdim:) Eve geldiğimde çok yorgundum ama çektiğimiz fotoğraflara tekrar tekrar baktığımda ne kadar eğlendiğimizi, güldüğümüzü bir kez daha gördüm, tatlı bir yorgunluk oldu:)

Sizleri bu eğlenceli blogger buluşmasından karelerle başbaşa bırakıyorum :))

Adalar vapuruna binmeden evvel ki halimiz, çok kalabalıktı :)

19 Mayıs 2015 Salı

Bloggerlar Muhabbet İçin Buluştu :)
Geçtiğimiz cumartesi Filizza blogunun sahibesi Filiz Hanım'ın hoş daveti ile 'muhabbet için toplanıyoruz' blogger buluşmasındaydım:) Tabii sponsorsuz olunca bloggerlar pek rağbet etmedi:) Hoş sohbetler eşliğinde geçen buluşmadan karelerle sizleri başbaşa bırakıyorum:)


Canım blog arkadaşım Gülümse Yüzüme ile beraber; blogger dünyasında tanıdığım en samimi bulduklarım arasında, benim için özel bir yerde her zaman adaşım :)

19 Mayıs Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun!19 Mayıs Atatürk'ü Anma,Gençlik ve Spor Bayramınız Kutlu Olsun!

18 Mayıs 2015 Pazartesi

16 Mayıs 2015 Cumartesi

U.S. Polo Assn. 125.Yılını Kutladı :)


Geçtiğimiz Salı; Polo markasının 125. yılının kutlandığı, minyatür sanatçısı Günseli Kato ile yeni logolarının tanıtıldığı ve bloggerlarla çok eğlenceli geçen bir atölye çalışmasındaydım :) Ortaköy Feriye Lokantası'nda yapılan bu güzel etkinlikte çektiğim fotoğraflarla başbaşa bırakıyorum sizleri :)

Google Türkiye Android Party


Geçtiğimiz salı akşamı Google Türkiye'nin düzenlediği Android Party'sindeydim. Google onayıyla General Mobile tarafından tasarlanan ilk Android One telefon olan ‘General Mobile 4G’nin tanıtımının yapıldığı Android Party Ortaköy'de Esma Sultan Yalı'sında düzenlendi.

14 Mayıs 2015 Perşembe

U.S. Polo Assn. ve Günseli Kato ile Moda Sanatla Buluştu‏

Polo sporunun mirası modaya taşınıyor
U.S. Polo Assn. 125. Yaşını Kutluyor
Polo sporunun köklü mirasından aldığı değerleri modaya taşıyan U.S. Polo Assn., 125. yılını kutluyor. Tarihte, kralların ve asillerin sporu olan poloyu modayla buluşturan U.S. Polo Assn., 125. yılı kapsamında ünlü minyatür sanatçısı Günseli Kato ile atölye çalışması düzenledi. Günseli Kato moda sanat ilişkisini ve U.S. Polo Assn.’nin 125. yılına özel uyarladığı logo ve bu logo ile sunulan ürünleri anlattı, U.S. Polo Assn. Türkiye Baş Tasarımcısı Alev Ciliv sezon ve 125. yıl özel koleksiyonu hakkında bilgi verdi.Modern ve sportif koleksiyonlarını moda tutkunları ile buluşturan U.S. Polo Assn., 125. yılını özel ürünler ve özel bir koleksiyonla kutluyor. Polo sporunun rahat şıklığını ve asaletini modaya taşıyan U.S. Polo Assn., 125. yıl kutlamaları kapsamında 12 Mayıs Salı günü Feriye Lokantası’nda özel bir atölye çalışması düzenledi. Atölye çalışmasında minyatür sanatçısı Günseli Kato, markanın 125. yılına özel yorumladığı logo ve marka ile işbirliği hakkında bilgi verdi ve katılımcılarla birlikte kişiselleştirilmiş t-shirt hazırladı. U.S. Polo Assn. Türkiye Baş Tasarımcısı Alev Ciliv de sezona dair ipuçlarını aktarırken, 125. yıl özel koleksiyonunu da paylaştı.
Atölye çalışmasında konuşan U.S. Polo Assn. Türkiye Baş Tasarımcısı Alev Ciliv, “U.S. Polo Assn., güçlü mirası ile kendi özgün hikâyesi olan bir marka. Modellerimiz, özgün, rahat ve şık. Bu sebeple U.S. Polo Assn. hem gençlerin, hem de ailelerin favori markalarından biri. Bu yıl U.S Polo Assn.’nin 125. yılını kutluyoruz. U.S Polo Assn. tüm ülkelerde 125. yıla özel ürünler tasarladı. Biz de U.S Polo Assn. Türkiye olarak 125. yıl koleksiyonumuzu oluşturduk. Aynı zamanda sanat dünyasının önde gelen isimlerinden Günseli Kato ile çalışarak, markamızı sporun yanı sıra sanatla da buluşturduk. Birçok farklı üründe 125. yıl ve polo sporunun mirasını görebilirsiniz.” Dedi.


U.S. Polo Assn.’ye minyatür dokunuşu

Ünlü minyatür sanatçısı Günseli Kato, moda ve tekstilin kendisinin hobisi olduğunu söyleyerek U.S. Polo Assn. ile yollarının nasıl kesiştiğini anlattı: “Tekstille ilgili her proje beni çok heyecanlandırıyor. Kız kardeşim Avrupa’da ünlü bir modacı. Kardeşim dolayısıyla modayı çok seviyorum. Tekstil sektöründe bir şeyler yapmayı uzun zamandır düşünüyordum. Böyle bir proje gelince de seve seve kabul ettim.”

U.S. Polo Assn.’nin 125. yılı için tasarladığı ürünler hakkında da konuşan Günseli Kato, “Marka polo sporunun tüm özelliklerini yansıtıyor. Günseli Kato olarak yıllarca Osmanlı ve Uzak Doğu kültüründe önemli bir yere sahip olan at objesi üzerine çalıştım. U.S. Polo Assn.’nin logosunda at simgesi olması dolayısıyla bana çok iyi geldi. Ben de özellikle logodaki at figürü üzerinde çalıştım. Atı minyatür ile yeniden yorumladım ve bunu markanın logosuna uyarladım. Buna bağlı olarak t-shirt ve gömlek gibi ürünlerin logolarını da minyatür sanatına uygun dizayn ettim. Renk olarak U.S. Polo Assn.’nin kurumsal renkleri olan lacivert ve kırmızıyı tercih ettim. Aralara biraz altın rengi koyarak zenginleştirdim. Benim tasarımlarım ürünlere yeni bir vizyon getirdi. Günümüz modasına uygun olarak geometrik desenleri tasarımlara ekledim ve markanın da ruhunu yansıtan çağdaş bir çizgi sundum. Tasarımlarımı minyatür sanatı ile birleştirip günümüze uyarlamak, kültürler arasında da mevcut olan geçişler gibi, tasarıma yeni bir değer kattı” dedi.*Basın Bültenidir.

12 Mayıs 2015 Salı

Avon Anew Hydro-Advance Kremleri


Avon'un Anew Hydro-Advance Kremleri Avon tarafından denemem için gönderilmişti. Yaklaşık birbuçuk aydır uyguluyorum, artık deneyimlerimi yazabilirim :) Cilt bakım ürünleri bir günde, bir haftada yazılacak ürünler değil bana göre, en azından 2-3 hafta uygulanmalı. Avon'un Anew Hydro-Advance kremleri iki çeşit; Anew Hydro Advance Nemlendirici Krem SPF15,Anew Hydro Advance Derinlemesine Nemlendirici Krem. İki kremi de beraber uyguladım.  Avon cildin nemlendirilmesinde en önemli şeyin su içmek olduğunu vurgulamak için; hediye kutularında su içmem için bir de çok tatlı bir şişe de göndermişti:) Güzellik ve cildimiz için yapacağımız en önemli şey bol bol su içmek :)


11 Mayıs 2015 Pazartesi

Doğuş Otomotiv Trafik Hayattır!

Önemli olan ne kadar hızlı vardığınız değil, nasıl vardığınız...
Trafikte aşırı hız yapmayın! Çünkü Trafik Hayattır!

Aşırı hız son yıllarda kazaya sebep olan unsurların başında yer alıyor. Özellikle gençlerin yaptığı trafik kazalarının çoğu aşırı hız nedeniyle meydana geliyor. Doğuş Otomotiv’in kurumsal sorumluluk markası Trafik Hayattır, ‘aşırı hız’ı konusunu ana mesajları arasına alarak projelerini kurguluyor.
Dünya Sağlık Örgütünün raporuna göre trafik kazalarındaki ölümlerin yaş grubu analizinde diğer ölüm nedenleri arasında 15-29 yaş grubu birinci sırada yer alıyor.   Bu durum gençlere yönelik trafik güvenliği kampanyalarının acil olarak arttırılması gerektiğini gösteriyor. Trafik Hayattır platformu bu noktada çok önemli inisiyatifler alarak önemli projeler geliştirdi; 4 senedir devam eden Trafik Güvenliği Uzaktan Eğitimi projesinin üniversitelerde seçmeli ders okutulmasının yanı sıra, 2014 yılında radyolarda yer alan ‘aşırı hız’ radyo spotu da dikkat çeken bir diğer proje oldu. İki projede birçok önemli ödül aldı. Bu ödüllerden en çok gurur veren ise 2014 Birleşmiş Milletler Genel Kurultay’ın da iki projenin Avrupa’da trafik güvenliğiyle ilgili örnek uygulama seçilmesi oldu.

Trafik Hayattır, ‘aşırı hız’ ile  ilgili projelerine yenisini ekledi ve her birinde farklı trafik güvenliği mesajlarının verildiği bir animasyon serisi üretti. Aşırı hız konulu animasyonda her gün trafikte rastladığımız hatalar vurgulanıyor.  Çocuğunu almaya giden bir babanın trafikte kalmasını ve sonrasında hız yaparak girdiği emniyet şeridinde kaza yapmasını anlatan animasyondan hepimizin çıkaracağı dersler var.
Bir boomads advertorial içeriğidir.

9 dkda Manikür Pronail Keratinli Manikür Seti


Pronail 9 dakikada susuz ve keratinli manikür vaat ediyor! Hem kolay, pratik hem de zaman kaybı olmadan manikür yapabiliyorsunuz. Özellikle çalışan hanımların dikkatini çekecek bir bakım ürünü, zamandan tasarruf sağlıyor. Paketin içinden; eldiven, tırnak itici çubuk, törpü ve kağıt havlu çıkıyor. 


10 Mayıs 2015 Pazar

Pratik Kaşarlı Mantar Tarifi


Herkese harika ve keyifli bir pazar günü diliyorum :) Bütün annelerin anneler gününü kutlarım. Bir gün değil her gün anneler günü olmalı, hep değer verip hatırlamalıyız... Gelelim yazıma; bu yazımda çok pratik bir tarifle karşınızdayım :) Ben bu aperatif yemeği çok sık yapıyorum ve annemle çok severek yiyoruz :)

9 Mayıs 2015 Cumartesi

Fruitflowers'ten Çok Tatlı Lezzet Sepetlerini Kazanan Şanslılarımız :)
Var mıdır anne kadar önemlisi anne kadar değerlisi. Hayatımıza kim girerse girsin çıkmadı mı gitmedi mi bu güne kadar? Kalıcı olanın yeri anneninki kadar sağlam oldu mu? O kadar sevdi mi o kadar önemsedi mi o kadar düşündü mü? Daha nice nice nice sorular sorulur bu konu üzerinden aslında. Daha nice nice sorular sorulur nice cevaplar üretilir. Neler neler söylenir aslında… Anneleri birisiyle birileriyle kıyaslamak bile aslında mümkün değildir. Çünkü kim size canından can kanından kan verebilir? Bunu tek yapabilen annedir. 9 ay size canından can kanından da kan vermiştir!!!

Yılın en özel günlerinden biri olan Anneler Günü için romantik ve şık hediye sepetleri hazırlayan Fruitflowers, 400’ün üzerinde bulunan lezzet sepetleriyle damak tadına önem verenlere farklı alternatifler sunuyor. Her geçen gün ürün yelpazesine yeni tatlar katan Fruitflowers, Anneler Günü için hazırladığı meyve, kek ve kurabiye sepetleriyle hem göze hem damaklara hitap ediyor. Çikolata ve macaron gibi pek çoğumuzun yemeye doyamadığı yeni lezzetlerini de meraklılarının beğenisine sunan Fruitflowers, hazırladığı aranjmanlarla akılda kalıcı hediyeler arasında yer alacak gibi görünüyor.

* Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan Fruitflowers, sipariş verildikten sonra
4 saat içerisinde hazırlanarak sevdiklerinizin kapısına kadar ulaştırılmaktadır.

Ayrıntılı bilgi ve sipariş için;
Tel: 444 3 002- 0850 296 03 63
www.fruitflowers.com.tr


Fruitflowers.com'dan 2 Şanslı İzleyicim 7 Mayıs'ta başladığımız hediye çekilişimizde, Anneler Günü için Fruitflowers Lezzet Sepetlerinden(son 3 görselden istediğini) Kazanacaktı, kazanan Şanslılarımızı belirledim :)

Toplamda 34 yorum yapılmış, hatalı yorumlar ve blogumu takipte olmayanlar listede yer almıyor. Instagramda yapılan ama bloguma yorum olarak yazılmayan paylaşımlar maalesef geçersizdir, hediye yazımıza yorum yazılması gerekiyordu, kimsenin hakkının yenilmemesi için her zamanki gibi geçersiz katılımlar listede yer almıyor. 32 geçerli yorum yapılmış.


Kazanan Şanslılarımız;

Lilishindunyası


Tuba Sanalİsim-soyisim, adres bilgilerinizi ve 3 görselden hangi lezzet sepetini istediğinizi size gönderdiğim mailime yazmanızı bekliyorum :) 3 gün içinde dönüş olmazsa yedek talihli belirleyebilirim, hemen cevap yazarsanız anneler günü için annenize hoş bir sürpriz yapabilirsiniz :)

Katılanlara ve Fruitflowers.com'a çok teşekkür ederim :)

8 Mayıs 2015 Cuma

Annelere en güzel hediye seçenekleri essence’de

Annelere en güzel hediye seçenekleri essence’de
Avrupa’nın lider kozmetik markası essence’in yeni sezon ürünleri raflarda yerini aldı. “Benim annem zor beğenir” diyenlerdenseniz essence ürünleri tam size göre. Dudak, göz, yüz, tırnak, aksesuar, cilt ve parfüm kategorilerinde bulunan yaklaşık 250 ürün içinden annenize en uygun renk ve ürün kombinasyonunu seçebilirsiniz.

Hediye almak hem çok zevkli hem de zordur. Hediye alınacak kişi anne olunca da gösterilen önem iki katına çıkar. Yeni sezon ürünlerini en trend renklerle harmanlayan essence ürünleri ile güzel bir makyaj çantası hazırlayarak annenizin gönlünü fethedebilirsiniz.
essence’in yeni sezon koleksiyonunda ön plana çıkan birkaç hediye alternatifi şöyle:


essence jel oje
Özel yapısı ile tırnaklarda uzun süre kalan ojeler ile herhangi bir lamba kullanmadan jel manikürlü tırnaklara kavuşmak mümkün. 29 renk seçeneği mevcut.
Tavsiye edilen raf satış fiyatı: 2,95 TLessence easy2use eyeliner kalemi
Kusursuz bir göz makyajı için olmazsa olmaz bir ürün. Yenilikçi fırça ucu ile ister ince, ister gösterişli çizgiler çekilebilir.
Tavsiye edilen raf satış fiyatı: 10,25 TL
essence plump no clump maskara siyah&ultra siyah
Topaklanma olmadan ekstra hacim veren maskaranın siyah ve ultra siyah olmak üzere 2 rengi mevcut.
Tavsiye edilen raf satış fiyatı: 10,25 TL
essence lash princess false lash efekt maskara
Özel, konik fırçası sayesinde kirpikler her zamankinden daha uzun ve hacimli duracak. essence lash princess false lash efekt maskara kraliçe kostümlü tasarımıyla favoriler arasında yerini alacak.
Tavsiye edilen raf satış fiyatı: 12,25 TL


essence silky touch allık
Saten gibi bir cilt! 6 renk seçeneği ile yanaklara istenilen tonda ferahlık yansıtılabilir.
Tavsiye edilen raf satış fiyatı: 9,25 TL
essence uzun süre kalıcı nude ruj
essence’in en sevilen ürünlerinden uzun süre kalıcı ruj, yeni eklenen nude tonları ile raflarda. Açık ve kremsi formülü ile dudaklarda muhteşem bir his bırakan essence uzun süre kalıcı nude rujun 5 farklı ton seçeneği mevcut.
Tavsiye edilen raf satış fiyatı: 8,50 TL


essence tekli göz farı
Baharın en güzel renkleri bu farda can buluyor. İçeriği ve renkleri yenilenen göz farının pudramsı yapısı daha kolay ve kalıcı bir uygulama sağlıyor. Kahverengi, pembe, petrol mavisi, gümüş, siyah ve daha pek çok renk seçeneği ile istenilen alternatifi bulmak çok kolay.
Tavsiye edilen raf satış fiyatı: 6 TL
essence XXXL shine dudak parlatıcısı
essence XXXL shine dudak parlatıcısı dudaklara baş döndürücü bir görünüm kazandırıyor.
Tavsiye edilen raf satış fiyatı: 6,50 TL

Not: Markamız “essence” şeklinde yazılmaktadır. Hassasiyetiniz için teşekkür ederiz.


essence hakkında

essence markası, 2001 yılında Alman cosnova Beauty çatısı altında faaliyetlerine başladı. Kısa zamanda Avrupa’nın 1 numaralı renkli kozmetik markası haline gelen essence’i Eczacıbaşı Girişim, 2012 yılında Türk iye pazarına sundu.

Dünyada 70'den fazla ülkede, 22.000'i aşkın satış noktasına dağıtılan essence, trendlere uygun ve kaliteli kozmetik ürünlerini uygun fiyatlara sunuyor. Ürünlerinin kalitesi birçok ödül ve test onayıyla kanıtlanan essence, popüler dergilerin okuyucu anketlerinde en iyi markalar arasında gösteriliyor.

Üretim süreçleri, raf ömrü ve ürünlerin güvenlik değerlendirmesi olmak üzere Avrupa Kozmetik Yönetmeliği’ne sıkı bir şekilde uyum gösteren essence, ürünlerinde alerjik reaksiyonlara yol açabilecek hammaddeleri kullanmıyor, ürünlerini hayvanlar üzerinde test etmiyor. essence’in tüm ürünlerinin içeriğine, özel ‘inci kitapçığı’ndan ve essence web sitesinden ulaşabilirsiniz. www.essence.eu
*Basın Bültenidir.