20 Kasım 2012 Salı

Kadınlardaki Fevri Hareketler,Erkekleri Kırar


Ailenizin ilişki uzmanı Biricit,yine kimsenin ele alamadığı ilişkiler hakkındaki tuhaf ve akıl almaz yazılarına devam ediyor..Tamam bu zamana kadar hep erkekleri suçladıkta hiç mi kadınlarda hata yok kardeşim?Niye bunu düşünmedik,ya da düşündükte kağıda mı dökemedik? Kadınların en büyük hatası sinirlendikleri esnada o güzel çenelerini tutamamaları.Karşısındaki erkeğinde bir kalbi olabilir,olur yani kalbi olan erkek yok mu sanıyorsunuz,herkeside aynı kefeye koymamalı,gerçekten iyi karakterli,nadir bulunan erkekler yok mu hayatta?Tabiiki var.İncinebilen,duyguları olan,seven erkekler yok mu?Biz bunlara aslında 'adam' diyoruz.

Peki bir kadın olarak buradan atıp tutuyorum,hatta ayrılmaya çalışan çiftleri barıstırmaya çalışıyorum çevremde,kelin ilacı olsa basına sürerdide,bende sinirlendiğimde kendimi tutamayabiliyorum bazen,üretebiliyorum her kadın gibi.Belkide kadın olmanın getirisi bu,ama yanlış bir davranış.Karşınızdaki üzülebilir,kırılabilir,bunu düşünmüyoruz bazen öfke baldan tatlıdır felsefesi ruhumuzu ele geçiriyor belkide.Karşınızdaki erkek hatalı olabilir,belkide yüzde yüz hatalıdır ama onu dinlemeden kararlar vermemeliyiz,kimsenin kalbini kırmamalıyız.Ama şu da var kadınlardaki hırçınlığın nedeni,belkide sevgiden kaynaklanıyor.Umursamaz olamamaktan,umursamaz olsan hiç bir şeye sesini çıkarmazsın ne halin varsa gör dersin belkide rahatça.Ama bunu yapamayan kadınlar,belkide ilişkilerine sahip çıkmaya çalışıyorlar,yani aksini erkek ispatlasın istiyorda olabilirler.

Kadınların en büyük yaptıkları hatalardan biride 'fazla dırdır'.Çok dırdır yapmamalıyız belkide,gerekli dırdır daha güzel bişey,sürekli adamında beynini yemeye çalışmamalı belkide,adamada bi huzur vermeli,o da insan unutmayın.Hatasıyla sevabıyla,onu olduğu gibi kabul edin,olduğu gibi sevin,gereksiz yere tartısmalar cıkarmayın.Sonra bos yere üzüntüler,kırılmalar,sinirlenmeler..Ve en kötüsüde nedir bilir misiniz,belkide yasanacak o kadar güzel günler varken,yarım kalmıslıklar.. Pişman olmamak için fevri hareketler yapmayın,belki çok seviyorsunuz,belkide onsuz olamıyorsunuz ama kırıcı davranmayın,hakaretler etmeyin karsınızdaki erkekte bir insan...

Biricit derki,fevri hareketler yapıp sonradan pişman olmamak için,iyi düşünüp karar verin,yarın çok geç olmadan..
resim alıntıdır.

8 yorum:

 1. ben çok yapıyordum bunu o kadar sert ve ters bir adam olmasına ragmen daha sonra kuzu gibi gelip bana neden bagarıyorsun beni neden azarlıyorsun dediğini bilirim.Çocukca bir konusma bakışlarla bende şaşkınlıkla izlerim.Çünki suçsuzken suçlu durumuna düşüyorum ama artık öfke kontrolü yapmaya çalışıyorum :) kendi kendime süper olmuş biricitim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. öfke kontrolü yapmalıyız evet canım,sucsuzken suclu duruma düsebilir ınsan doğru dedın,tesekkur ederım:)

   Sil
 2. Bende alışkanlık yapmaya başladın. Sabahları işe gelir gelmez ilk işiniz Resmi Gazete'ye bakmak olsun diyor müdürlerimiz. Ben birkaç gündür ilk iş senin yazıları okuyorum. Valla yazdıkların çok doğru da güzelim, o an fevri hareketimizin doğru hareket olduğunu sanıp sonradan yanılıyoruz. Tartışma anında sakin kalmak en güzeli.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cok tesekkur canım benım:) tartısma anındada sakın kalmalı,ani patlamalar yasamamak ıcınde konusmak çok önemli,bir ilişkide belkide iletişim önemli canım,yoksa öfke kontrolü zor olur.

   Sil
 3. göstermiş olduğun bu empatik davranışın tüm dünya erkeklerine örnek olması dileğiyle..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. erkeklerde empati yapmalılar canım,öfkelendirmemeliler kadınları,onlarada örnek olsun bu durum:) onlarda düşünsünler hatalarını:)

   Sil
 4. kadınlar hep haklıdır.
  haksız olduklarında yukarıdaki cümle geçerlidir.
  :)

  YanıtlaSil