8 Mayıs 2019 Çarşamba

Gastronomi Dünyasının Dijital Buluşma Noktası Kısık Ateş, Bloggerlarla Buluştu


Herkese mutlu günler dilerim. Bugün sizlere geçtiğimiz günlerde katıldığım  Pınar markasının Sütlü Tatlı ve Çikolata Workshop'undan bahsedeceğim. 


Gastronomi Dünyasının Dijital Buluşma Noktası Kısık Ateş, Bloggerlarla Buluştu. Gastronomi sektörünün dijital buluşma noktası Kısık Ateş, 3 Mayıs Cuma günü Kartopu Grup Medya, Nergis Sinem Yılmaz organizasyonuyla Chef Eyüp Kemal Sevinç’in moderatörlüğünde EKS Mutfak Akademi’de Pınar Süt ve Süt ürünleri ile hazırlanan “Sütlü Tatlılar ve Çikolata Workshop”unda lezzetin peşinde bloggerlar ile buluştu. 

Sektörün en genç, en eğlenceli ve bilgi dolu dijital platformu Kısık Ateş’in gerçekleştirdiği etkinliğe 15 ünlü blogger katılım gösterdi. Birbirinden keyifli dakikaların yaşandığı workshopta; Pınar ürünleri ile Creme Brulee, Truffle ve Crunch tarifleri yapıldı. Özellikle fit kalmaya önem veren blogger’lar, Crunch tarifine ilgi gösterdi. Pınar’ın gözde soslarından Acı Sos ile yapılan Meksika Usulü Sıcak Çikolata ise; blogger ve influencer’lardan tam puan aldı. Etkinlikte yapılan tarifler ve bunun gibi bir çok nitelikli tarifin bulunduğu Kısık Ateş uygulaması ile tanışan blogger’lar, hayatlarını kolaylaştıracak bu yararlı mobil uygulamayı kullanmaya başladılar ve eşsiz tariflere ve gizli kalmış lezzet noktalarına ulaşmaya başladılar. 

Gastronomi dünyasının dijital buluşma noktası: Kısık Ateş Sektörün en genç, en eğlenceli ve bilgi dolu sitesi Kısık Ateş, başta öğrenciler ve şefler olmak üzere gastronomiye ilgi duyan her yaştan kullanıcının iletişim kurma, bilgi paylaşma, tecrübelerden yararlanma ihtiyaçlarına cevap veren sektörün en dinamik dijital platformudur. Geleceğin şeflerinin, doğru bilgiye doğru kaynak ve doğru şekilde ulaşmasını hedefleyen Kısık Ateş, Kasım 2017’den beri Yaşar Birleşik Pazarlama bünyesinde faaliyet göstermektedir. Kısık Ateş, kullanıcılarının her an yanında olmak için web platformu yanı sıra mobil uygulama olarak da hizmet vermektedir. İsteyenler Google Play ve App Store‘dan Kısık Ateş uygulamasını indirebilir ve sektördeki tüm gelişmeleri mobil uygulama ve sosyal medya hesaplarından yakından takip edebilir.

Değerli Şef Eyüp Kemal Sevinç Bey ile beraber truffle, creme brulee ve crunch yaptık. Şefimiz bizlere Meksika usulü acı soslu sıcak çikolata yaptı. Yapımında bir sürü baharatta eklenildi, Pınar Acı Sos da çikolataya eklendi. Ve sonuç mükemmel bir lezzet oldu. Çikolata ile acı sosun bu kadar yakıştığını, birbirini tamamladığını ilk defa gördüm, iki farklı lezzetin dansı gibi tarif edemeyeceğim mükemmellikte bir lezzetti. İlk defa Meksika usulü sıcak çikolata içtim, tek kelime ile bayıldığımı söyleyebilirim. Sütlü ve çikolata tatlıları yapıp devamında harika saatler geçirdik, çok keyifli güzel bir workshoptu. 


Bu güzel workshop için Kısık Ateş, Pınarla Yaşam ve Kartopu Medya Nergis Sinem Yılmaz Hanım'a teşekkür ederim.

1 yorum: