20 Ağustos 2019 Salı

Petimce'den Yaptığım Kedi Maması AlışverişimHerkese mutlu haftalar dilerim. Petimce'den yaptığım alışverişimden bahsedeceğim bu yazımda. Kara kuzucum, kedim Black Mirror'un mamalarını genelde Petimce sitesinden alıyorum. Kedi mamaları kategorisinden siz de mama çeşitlerine bakabilirsiniz. https://www.petimce.com/kedi-mamalari

Petimce sitesinden bu sefer Sanabelle markasının mamasını aldık. Black Mirror bayıldı yeni mamasına. 
İçeriğinde;

% 20 taze kanatlı eti % 5 taze karaciğer tahılsız 

İçeriği : Kanatlılardan elde edilen et (taze, 20 %), kümes hayvanları proteini (kurutulmuş), patates nişastası, patates (kurutulmuş), taze ciğer (5 %), ciğer unu, rendelenmiş kuru pancar (şekeri alınmış), protein hidrolizat, bezelye lifleri, selüloz lifleri, iç yağı (kurutulmuş), keten tohumu, somon balığı yağı, tam yumurta (kurutulmuş), balık unu, bezelye (kurutulmuş), maya (kurutulmuş, dahil. 0,1 % mananoligo sakkarit, 0,06 % β glukan), kalsiyum karbonat, potasyum klorür, kırmızı yaban mersini (kurutulmuş), yaban mersini (kurutulmuş), yeşil dudaklı istridyeler (kurutulmuş), aynı safa çiçeği (kurutulmuş), hindiba tozu, kurutulmuş yuka bitkisi Analitik Bileşenler : Protein 29,0 %, yağ oranı 9,5 %, ham lif 5,5 %, ham kül 6,8 %, kalsiyum 1,1 %, fosfor 1,0 %, magnezyum 0,08 % bulunuyor.

Kediler için farklı markalardaki mamalarda bu sitede var, biz daha öncede bu siteden bir çok alışveriş yapmıştık. Fitmin, Purina, Nd, Proplan, Sanabelle ve Advance gibi markalarda bulunuyor. Sanabelle bir Alman markası, yüksek kaliteli ham maddelerden üretilmiş ve kedilerin idrar yollarına iyi gelen, böbreklere iyi gelen ya da mide rahatsızlıklarına iyi gelen mamulleri olan bir kedi maması. Kargo gelir gelmez Black Mirror a yeni mamasını denettim, oldukça bayıldı mama tabağının yanından ayrılmadı:) Sanırım bu mamayı oldukça çok tercih edeceğiz.  

Zürich Kedi Maltı da ilk kez tanıştığımız ürünlerden birisi. Kedi maltı daha öncede kullanmıştım. Hem kabızlığı önlemesi amacıyla hem de daha henüz top haline gelmemiş tüy yumaklarının mide ve bağırsaktan nazikçe taşınarak dışkıyla dışarı atılmasını sağlayan bu kedi maltını da yeni deniyoruz. Black'in çok hoşuna gitti. Petimce sitesinde kedilerle ilgili başka ürünlerde bulunuyor. Sonraki alışverişlerimde de tercih edeceğim farklı ürünlerini de alacağım. Başka bir alışveriş yazımda görüşmek üzere:)


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder