8 Aralık 2011 Perşembe

Her Kadın


Her kadın; 'ferhunde'dir aslında.. Hain planları vardır içinde,belki birine zarar vermek için değilde sırf bencilliğinden,sırf kendisi mutlu olmak için başkalarını zor durumda bırakmak isteyebilir.Yada başkalarına zarar vermek için,belkide onlardan intikam almak için 'kara melek yasemin' olabilir bir kadın..Her kadın; 'iffet'tir bazen..Sever ve karşısındaki adam hem onunla oynayıp,hemde onu başka şeylere tercih etmiş olabilir.Bazı zamanlarda 'fatmagül'dür bir kadın.. Onun kadar masumdur aslında..

Her kadın; 'şehrazat'tır aslında..çocuğunun hayatı için herşeyini verebilir..Her kadın 'cemile'dir aslında.. Ailesini bir arada tutmak için herşeyi yapabilir.Her kadın 'hürrem'dir aslında..Sevdiği erkeği kimseyle paylaşmaya izin vermez..


Her kadın; 'feriha'dır aslında..kendi içinde bile kendine söylemediği yalanları vardır.. Bazen 'hayat'tır bir kadın,hayat kadar acı dolu..
Her kadının içinde bir 'ada' vardır,kimsenin bilmediği yada bilipte belli edip hatırlatmadığı,ama sonuçta her kadının içinde sakladığı unutamadığı,kazığı yediği bir 'ıssız adam'ı mutlaka vardır.Ya benim anlamadığım şey,bir kadın yaprak dolması yerken sen kalk kadına 'haydii ayrılıyoruz 'de,yahu hiç mi utanmıyorsun o anda denilir mi?Kadın iyikide boğulmadı,en hassas anda,o dolmaları yerken..
Ve benim anladığım şu ki; erkeklere iyi davranılmamalı,hatta süründürülmeli.O zaman kıymetli,değerli oluyoruz.Yüz verince astar isteniliyor,değersiz sanılıyoruz sanırım.En iyisi kimseye değer vermeyelim diyeceğim ama iyi insanlarda vardır hayatta.O zaman şöyle diyelim,hakedene hakkettiği değeri vermeli,haketmeyene ise eşeğin kol düğmesini verelim.
Her erkek; 'nihatdoğan' felsefesine sahip,birşeyler diyolar ama ne diyolar onu kendileride anlamıyor..(hiçbir erkek bu felsefeye sahip değilim demesin,az yada çok belirli oranlarda,nihat doğanın özelliklerinde,onun felsefesinde olduğunuzu kabul edin..)

Felsefik felsefik konuşan biricit,yeni okumaya başladığı kitabı 's*ktir et'i okumaya gitti.
resimler alıntıdır.

6 yorum:

 1. dizilerden bir kadın ruhu yelpazesi yapmışsın:)nihat doğan kısmına da çok güldüm. bu arada hoşgeldin:)

  YanıtlaSil
 2. Opet ten aldığım dikdörtgen kutu içerisindeki promosyon mendiller ile gözyaşlarımı sile sile okuduğum nadide bir yazı!

  Hayatlarını izlerken içine düştükleri durumdan üzüntü duyduğumuz dizi karakterlerinin yanına şeytan karakterli sandığımız ama yaptıklarına haklı sebepler yüklediğin kadınları ve Nihat Doğan giydirmeni zevkle okudum ! Kahrolsun erkekler, tüüü ...

  YanıtlaSil
 3. Dizilerdeki karakterler gerçek hayattan esinlenilerek yapılıyor,hiç mi çevrenizde 'ferhunde' yada 'cemile' karakterine benzettiğiniz insanlar yok..
  Nihat Doğan felsefesi ise her erkekte azda olsa var ama buda gerçek :))

  YanıtlaSil
 4. Cemile yi bilmiyorum lakin etrafta bolca Ferhunde Hürrem var ve yaptıkları hinliklere hiçde geçerli anlamlar yükleyemiyorum. Sanırım bu da beni Nihat Doğan yapıyor :) Kesinlikle bu işte İsrail in parmağı var ...

  YanıtlaSil
 5. Her kadının içinde cemilede var hürremde var ferhundede var,beyzanın kadınları gibi olduk biraz ama :)) bazen şartlar ve insanların içindeki hırslar buna neden olabiliyor.
  Erkeklerde hiç yoksa saçma sapan bahaneleri belirli kılıflara uydurmak mesela,buda nihat doğan felsefesinin en iyi örneği.Alınma sen :) ben genel manada söyledim :)

  YanıtlaSil