13 Ocak 2013 Pazar

Namus ve Portakal Beyinli İnsanlar


Elalem ne der diye yapamazsın,gezemezsin..Mini eteğini giyemezsin,erkek arkadaşın kapına kadar seni bırakamaz,biri duyar söz olur,dedikodu olur.Elalem ne der diye mutsuzluğunu saklarsın,mutlu görünürsün.Elalem senin hayatını yaşadığı için (hayatının sahibi elalem çünkü),hep onlara göre yaşamalısın hayatını.Onlar ne dese onu yapmalısın.Onlar beni yanlış anlar,namusumdan endişe ederler dersin,namuslu görünürsün.Ya elalem senin namussuz olduğunu anlarsa?Hem namus zaten cinsellik değil midir?Yoksa beyinde mi biter namus?Beyinde mi yaşanır?Bir kadına cinsel obje olarak bakarsan öyle görürsün,nasıl bakarsan aslında onu görürsün!Bir kadına masumca bakarsan,masumluğunu görürsün..Ama senin aklın cinsellikteyse,sürekli her baktığın yerde cinselliği çağrıştırır sana,çünkü cinsel sorunların var senin bilmiyorsun.Okullarda okunan kitaplarda bile cinsellik bulabilen portakal beyinli insanlar varya,blogunda ne paylastığına karısan insanlarda var,normal bu yani..Elalem ne der çünkü değil mi,biz blogumuzda elalem ne dicek diye ona göre paylasım yapmalıyız,hatta reklamları bile elalem ne der acaba diye paylasmalıyız..Cinsellikten bu kadar korkmayın,o korktuğunuz cinsellik olmasaydı şu anda hayatta olmazdınız,anneniz babanız o icraatı gerçekleştirmeseydi ki keske gerçekleştirmeselermiş bence hayata gelmeseydi sizin gibi insanlar daha iyi olurmuş.. İnsanların namusları hakkında yorum yapmak kimseye kalmadı...Namus'u birde Sezen Aksu'dan dinleyelim:)


Biricit derki;lütfen herkes namuslu olun bakıyım...aaa acıbiber sürerim bak!!:)hadi yandan..:)
resim alıntıdır,portakal soyunmuş aaa cinsellik var burda!

20 yorum:

 1. bence namus kavramıda dinsel yönden değişiyor
  bakınız instagram resmimde gazete haberini okuyunuz:)))
  http://statigr.am/p/367850927100201897_219156729
  sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) heheh :) farklı bı bakıs acısı olmus:))
   sevgıler

   Sil
 2. çok haklı bir yazı olmuş kaleminize sağlık

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tesekkur ederım beğenmenıze sevındım:) sevgıler

   Sil
 3. Yazıyı okurken önce videoyu fark etmemiştim.aklıma Sezen aksu'nun Namus şarkısı aklıma gelmişti.Ne güzel yazılmış,ne güzel söylenilmiş !!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet tatlım sözler o kadar manadar ve anlamlıki Ümit Yaşar Oğuzcan'ın şiiri..

   Sil
 4. aaaa biricit ne biçim şeyler yazmışsın, elalem ne der sonra, çabuk sil bakiim bu yaziyi, fikirlerine birer sürerler bak sonra :D :D

  YanıtlaSil
 5. kimi ülkelerde tabu olmuştur kimi ülkeler böyle şeyleri aşmıştır elbet zamanla herşey değişir..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ınsanların kafa yapıları değıstığı zaman tabııkı olur..

   Sil
 6. dan dan dan,taşlar yağıyor resmen aleme:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)))) aleme sevgiler gonderecek yazılarda yazarız ınsallah

   Sil
 7. Diyecek birşey bulamıyorum, var böyle insanlar maalesef :( En güzeli umursamamak aslında ama duramıyoruz işte :(

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. umursamamalı tabııkı umursadığım yok boyle ınsanları ama susamıyorum ıste canım:)

   Sil
 8. Cinselliğe şiddetle karşı çıkanların bir çoğu, istiyor ama ya bulamadığı ya da korktuğu için yapamıyordur, bastır bastır, sonra da banyoda oyalanıp duruyordur. diğer kısmı ise yapıyordur da birşey anlamıyordur. kimsenin namuslu olduğundan diil mesele. yemesinler bizi lütfen ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet namus meselesı namuslu gorunme meselesı haline gelmıs halbukı namusun manasını bılıyorlar mı acaba bı de bunu dusunseler:)

   Sil
 9. Püüüehhh bayıldım mandalinaya ben :)

  YanıtlaSil
 10. biricitim ne güzel yazmış ve ne güzelde bir konuya değinmişsin! Takdir ediyorum seni el-alem ne der die çok şeye engel olmuşluğumuz var ama salla gitsin diorum her zaman

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bencede sallamamalı canım kımseyı takmamak lazım tesekkurler:)

   Sil