1 Temmuz 2013 Pazartesi

Hayata Pozitif Bakmak


Hiç farkettiniz mi,etrafınızda hiçbir şeyi kafasına takmayan,sakinliğiyle sizi şaşırtan,herşeye olumlu tarafından bakan ve istediği herşeye sahip insanlar var?
Farketmediyseniz dikkatlice bakın..O insanların diğer insanlardan farkı pozitif düşüncelere sahip olmalarıdır.Pozitif olmak bir yaşam biçimi olmuştur onlar için.

Onlar sürekli 'ne olacak şimdi bu halim,kaderim bu benim,elimden birşey gelmez,mutsuzumda mutsuzum' diye düşünmezler.Geçmişi hele asla düşünmezler.Geçmişteki yaşananları,hataları düşünmezler.Hatalarından derslerini almışlardır.Bu onlar için yeterlidir.Geçmişe saplanıp kalmak yerine,geleceğe bakarlar,geleceği düşünürler,kötü şeyler düşünmek yerine hep iyi şeyler düşünürler.

Bir kere şunu düşünün kötü şeyler düşünmenin,olumsuz şeyler düşünmenizin size ya da çevrenize bir yararı olacak mı?Aksine bu sizi daha çok etkileyecek,kötü şeyler dahada kötü şeyleri çekecek size doğru,sonrasında ise dahada mutsuzluğa sürükleneceksiniz.Olumsuz düşününce moraliniz daha çok bozulacak.

Olumlu düşündüğünüzde ise en azından moraliniz,neşeniz yerine gelir hiçbirşey olmasa bile..
Olumlu düşünen insanlar,herşeyde başarılı olurlar ama bu zamana bağlıdır.Siz güzel ve iyi şeyler düşünmeye devam edin,herşeyin bir zamanı olduğunuda unutmayın.Mutluluk size öyle yakın bir yerdeki,mutluluk sizin kalbinizin içinde aslında..
Başınıza ne gelirse gelsin,asla umutsuzluğa kapılmayın,umudunuzu yitirmeyin,güzel düşünmekten,hayata pozitif bakmaktan asla vazgeçmeyin..


görsel alıntıdır.

2 yorum:

  1. İşte ben o hayata olumlu bakanlardanım, çoğunlukla tabi :) Olmuşla ölmüşe çare yoksa isyan etmenin mutsuz olmanın da anlamı yoktur diye düşünüyorum.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. cok haklısın canım bişey olmuyorsa olmuyordur olmaması daha iyidir belkide.keske hep pozitif dusunebilsek:)

      Sil