16 Aralık 2016 Cuma

Kaya Prestige İzmir Otel'inden İzlenimler


Merhaba,

Bugün incelemek istediğim mekan İzmir'de bulunan Kaya Prestige Otel. Otel güzel İzmir'imizin Konak semtinde bulunan ve iş adamlarının toplantılar ve konaklama için tercih ettiği nezih otellerden biri.
Kaya Prestige Otel

Ben ve 2 arkadaşım, geçtiğimiz günlerde otelde konakladık ve bir toplantıya ev sahipliği yaptık. Öncelikle sizlere otelin genel durumundan bahsedeceğim ve izlenimlerimizi aktarmaya çalışacağım.

Kaya Prestige Otel, Kaya Group'a bağlı. Farklı kulvardaki işletmeleri dışında, Konak'taki bu otelden başka Çeşme'de de yine aynı adı taşıyan bir otelleri ve Karaca Otel isimli 3. bir otelleri daha var. Yani anlayacağınız, İzmir'de otelcilik konusunda oldukçu deneyimliler.Kaya Prestige Otel 

Yukarıda da belirttiğim gibi, Konak'ta olmasının avantajı büyük. İzmir Enternasyonel Fuarı ve İzmir kent merkezine yürüyerek 5 dakika mesafede. Otelin çatı terası şehir manzaralı. Wi-Fi ve otopark hizmeti ücretsiz.


Kaya Prestige‘de eksiksiz bir iş merkezi, tam donanımlı spor salonu, rahatlatıcı masajlar, sauna ile otel bünyesindeki salondaki güzellik uygulamaları gibi birçok olanak sunulmakta. Bir spor klubunun oyuncuları uzun süredir kamp nedeniyle orada konaklıyormuş, bizim döndüğümüz gün onlar da çıkış yapıyorlardı.
Kaya Prestige Otel'in 8 tane toplantı salonu bulunuyor.
Her toplantı salonunun bir de fuayene alanı var.  Salon isimlerine Ege bölgesinin tarihi yerlerinin isimlerini vermişler.Bizim toplantımız Milet Salonundaydı.


Standart ve Suit odalar olmak üzere toplam 142 odası mevcut.
Kâya Prestige‘nin odalarının zeminleri halı kaplı. Biz 3 kişilik bir odada kaldık. Oldukça geniş ve ferahtı. Bir tek banyosu oldukça dardı ama amaç sadece konaklama olunca, bu detay çok da önemli olmuyor benim gözümde. Odalarda ayrıca geniş bir çalışma masası olduğu için toplantı dönüşü çalışmalarınızı odanızda da yapabiliyorsunuz. Odalar klima ile ısınıyor ve sıcaklığını kendiniz ayarlayabiliyorsunuz.


Standart odalarda ise, Mini bar, kablolu TV, kablosuz internet, direkt telefon hattı, saç kurutma makinesi gibi olanaklar mevcut.Suit odalarda, çalışma alanı, oturma grubu, mini bar, Kablolu TV, kablosuz internet, radyo,saç kurutma makinesi, emanet kasa,karartma perdesi, kettle servisi gibi olanaklar mevcut.
Otelde sabah kahvaltıları konaklama bedelinin içinde veriliyor.
Bol çeşit ve doyurucu bir kahvaltı vardı. Ben kendi adıma bayıldım harika lezzetlerleydik:)
Otelde yer alan Merhaba Bar’da şehir manzarası eşliğinde içeceklerinizi içebiliyorsunuz.Öğlen ve akşam yemeklerini de dilerseniz otelde yiyebiliyorsunuz. Sedir Restaurant açık büfe sabah kahvaltısı ve öğle yemeği menüleri ile hem doyurucu hem de uygun fiyata yemek imkanı sunuyor.Akşam yemeklerinizi ise Divan Restaurant da Ege ve Akdeniz mutfağına özgü tatlar ile  A la Carte olarak canlı müzik eşliğinde yiyebiliyorsunuz.Personel güleryüzlü ve ilgiliydi. Hatta  pano duyurumuzu asmak hiç aklımıza gelmemişti ama onlar hatırlatma yaparak bizim için çıktı aldılar ve astılar :)

Eğer sizlerde İzmir'e giderseniz ve şehir ayaklarımın altında olsun derseniz, İzmir Prestige Otel'i seçmekten çekinmeyin. Metroya, trene, gezmeye, eğlenceye yakın.Otelin adres ve telefon bilgileri :
Şair Eşref Bulvarı 1371 Sokak No.7 Çankaya İZMİR

  • Tel : 0 232 483 03 23 – Faks : 0 232 489 22 99 

2 yorum: