30 Ekim 2018 Salı

Teknik Seo Çalışmaları Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?
Teknik Seo Çalışmaları Nedir, Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bir internet sitesinin arama motorlarında ilk sıralarda görünmesine yardım eden teknik seo çalışmaları, büyük bir profesyonelliğe ihtiyaç duymaktadır. Yapılan seo denetiminde internet sitelerinin, arama motorlarında arama yapan kimselerin ihtiyaçlarına cevap verecek biçimde düzenlenmesi, teknik seo kavramının özeti olarak kabul edilebilir.


Site Görünümü Ve Hızının Teknik Seo Düzenlemesindeki Önemi


Teknik seo denetimlerinde site görünümünün düzenlenmesi önemli bir aşamadır. Bir internet sitesinin, kullanıcıların bu siteyi kolay şekilde kullanabileceği biçimde düzenlenmesi esastır. Yani sitede eğer bir ürün veya hizmet pazarlanıyorsa, bu ürünlerin belli kategoriler altında sıralanması, kullanıcıların gerektiğinde yetkililere soru sormasını ve iletişim kurmasını sağlayacak olan butonların aktif olması, sitede SSL güvenliğinin bulunması gibi etkenler bu çalışmalarda hayli değerli bir yere sahiptir. Bu şekilde düzenlenen siteler, arama motorları tarafından her zaman üst sıralarda görüntülenmektedir.


Bir diğer önemli teknik seo çalışması da sitenin hızı üzerinde yapılan işlemleri içermektedir. Hızı yüksek olan siteler, arama motorlarının tercihleri arasındadır. Çünkü internet kullanıcıları, tıklandığı zaman kolayca açılan ve sorunsuz çalışan siteleri özellikle tercih ederler. Bu yüzden, mutlaka site hızı kontrol edilmeli ve eğer düşükse, gereken düzenlemeler sağlanmalıdır.


Site Analizleri

Bir internet sitesinin teknik seo düzenlemesinde site analizleri önemlidir. Çeşitli seo analiz araçlarını kullanarak site analizlerine erişmek mümkündür. Bu analizler, bir internet sitesi hakkındaki tüm verileri içermektedir. Bu veriler internet sitelerinin hangi konularda başarılı, hangi konularda başarısız olduğunu ortaya koyan bir niteliğe sahiptir. Bu sayede internet sitenizin arama motorları üzerindeki durumunu tüm açıklığı ile görebilirsiniz.


Seo analizi iç seo analizi ve dış seo analizi olmak üzere iki kısımda yapılır. Buna göre iç seo analizinde, bir sitenin kendi içindeki eksikliklerin görülmesi sağlanır. Dış seo analizi ise, bu sitenin arama motorları tarafından görünen yüzünü gözler önüne sermek için etkilidir.

Site Linklerinin Düzenlenmesi

Teknik seo düzenlemesinde site linklerinin kontrol edilerek, düzenlenmesi de değerli bir çalışma ortaya koymaktadır. Site içerisinde yer alan bozuk linkler, siteyi arama motorları nazarında olumsuz bir duruma düşürmektedir. Bu nedenle çeşitli amaçlarla sitede kullanılan linklerin sağlıklı ve hızlı biçimde çalışması, yapılan seo çalışmalarının bir parçasıdır. Sitelerdeki bozuk linkler yine bu konuda kullanılan seo araçları ile kolayca tespit edilebilmektedir. Bunların gereğine uygun olarak kaldırılması, size artı puan kazandıracaktır.
Teknik Seo Çalışmasında Dikkat Edilmesi Gerekenler


Yapılan teknik seo işlemlerinin başarı getirmesi için, internet sitesinin detaylıca bir taramadan geçirilmesi şarttır. Buna göre sitede kesinlikle kopya içerik bulunmaması, özgün içeriklerin üretilmiş olması çok önemlidir. Ayrıca kullanılan anahtar kelime ve etiketlerin sitede sunulan konu ile alakalı olması değerli bir kriterdir. Sitede gerçekleştirilen bir tarama ile tüm bunların tespit edilmesi ve düzenlenmesi, yapılan diğer çalışmaların başarıyla sonuçlanması adına oldukça gereklidir.


*Basın Bültenidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder