31 Ekim 2018 Çarşamba

Ten Rengine Göre Mücevher Seçimi

Ten Rengine Göre Mücevher Seçimi
Bir kadının moda dünyasında her detay mutlaka birbiri ile bağlantılıdır. Takısı ile kıyafeti, saç şekli ile makyajı, kıyafeti ile saç şekli kısaca her detay birbiri ile uyum içerisinde ahenkle dans eder. Fakat özellikle taşıdığınız takıların kıyafetinizi en iyi şekilde tamamlaması için ten renginize en uygun takılar tercih etmeniz gerekir.
Kadınlar mücevher seçiminde vücut tipine, zevklerine, stillerine uygun olan modelleri tercih ederken artık bir de ten renklerine göre bu seçimleri yapmaya başladılar. Her ten renginin kendine göre bir özelliği vardır. Örneğin beyaz tenlilere canlı renkler daha uygun olurken, buğday tenlilere daha soft tonlar uygun olmaktadır.

Peki ten renginize göre uygun olan mücevher/takı renkleri nelerdir? 

Buğday ya da esmer ten rengine sahip iseniz rose altın takı modelleri veya beyaz altın pırlanta takılar tam size göre! Aşağıda örnek olması için yer verdiğimiz bileklik İnbebek’in Baget Taş Bileklik Rose ürünüdür.

Eğer kumral bir teniniz varsa yine aynı şekilde pırlanta beyaz takıları tercih edebilirsiniz. Renkli takılarda ise turuncu ve tonunu yansıtan taşlı mücevherler kullanabilirsiniz. Örnek olarak Kabile Desenli Bohem Bileklik tam size göre!


Şayet beyaz bir ten rengine sahipsem pırlanta sarı altın takıları tercih edebilirsiniz. Renkli takılarda ise safir, yakut, zümrüt, mercan ve mavi gibi her rengi kullanabilirsiniz. Aşağıdaki Semiramis Small Silver Zümrüt Taşlı Küpe tarzı renkler ten renginize uyum sağlayacaktır.


Takının yakışmayacağı bir kadın yoktur. Yalnızca doğru yerde doğru takı tercihi yapılmalıdır. Bu konuda İnbebek gibi ünlü markalardan fikir alabilir; güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.


*Basın Bültenidir.

2 yorum: