26 Aralık 2022 Pazartesi

2023'de Ne Olmasın Hayatınızda?Biliyorum bu yıl yeni yıla girerken çoğunlukta umut, ışıltı, güzel duygular, güzel hisler kalmadı pek. Ben de çoğunluk gibiyim. 2023'e girerken, eskiden olduğu gibi o umutlu, o hayalci, o güzel dilekleri olan Yasemin yok bu kez. Pek dileğim, isteğim yok yeni gelecek olan yıldan. Ama ne olmamalı çok iyi biliyorum artık..

2023'de sizi kıracak, üzecek insanlar olmamalı hayatınızda,

Kötü niyetli, sizi menfaatlerine göre kullanmaya çalışanlar olmamalı.

Hakaret edenler, sizi aşağılamaya, sizinle alay etmeye çalışanlar, kötü sözler söyleyenler, küçümsemeye çalışanlar olmamalı hayatınızda.

Sizi sizin sırlarınızla, en özel şeylerinizi öğrenip, en özel şeylerinizle yaralamayı kendi egolarına göre tatmin etmek üzere bir hayat yaşayanlar, olmamalı dünyanızda.

Egolu insanları hiç tanımamalısınız 2023'de. Sizin gibi egosundan kendini sıyırmış doğal, samimi insanlara yer açmak için, egosu, kibri olanları hayatınızdan ayıklamalısınız, onlarsız 2023'e merhaba demelisiniz..

Sevmeyen, seviyormuş gibi davranan, dengesiz, çıkarcı, bir öyle bir böyle davranan, 'Mış' gibi yapan insanlar olmamalı 2023'de.

Özür dileyemeyen, teşekkür edemeyen, size hiç saygı duymayan insanlar olmamalı 2023'de.

Sizden hep bir şeyler saklayan, söyleyeceği şeyleri hep yarım olan, yaşadığı hayat kadar yarım şeyler anlatan kişiler olmamalı yeni yılda.

Size sımsıkı sarılamayan, size içten dokunamayanlar olmamalı hayatınızda.

Yoksulluk, sefalet, kin, nefret, kıskançlık, iki yüzlülük, aldatma, arkadan iş çevirmeler, yalancılık, soğukluklar olmamalı 2023'de. 

Yeni yılda; adı üstünde yeni insanlar yanınızda olmalı ama eski dostlarınız ve aileniz her zaman her koşulda yanınızda olmalı..

O zaman ne diyeyim yine de 'mutlu yıllar'..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder