12 Nisan 2012 Perşembe

Yorumum Geldi İle Röportaj Yaptım!Blogların Gücü Adına!

YAZ KÖŞESİ röportajlarımın konuğu bu sefer,değerli blogcularımızdan Yorumum Geldi.Yorumumgeldi bildiğiniz gibi weblog sözlüğünde kurucusudur.Kendisine röportaj fikrimi söylediğimde öylede alçak gönüllüki ben ünlü müyüm yok estağfirullah dedi.Neyse üstün ısrarlarım sonucu beni kıramadı,teklifimi kabul etti,kendisine teşekkür ederim.Ünlü olmadan önceki ilk röportajını ben yaptım:))Weblog sözlüğün kurucusu sayın adminimizle röportajım:)


Öncelikle beni kırmayıp röportaj teklifimi kabul ettiğin için teşekkür ederim, yorumum geldi! kimdir, blogunuz hakkında bilgilendirir misin bizleri? Sanırım üç kişisiniz, blog dünyasına ne zaman adım attınız?
Estagfirullah ben teşekkür ederim asıl.
Ben böyle sanki çakma ünlüymüşüm gibi röportaj teklifi yapmanız çok şey verici, böyle böbürlenme, öhöm! falan deme isteği verici. :) neyse, akabinde şımartıcı oldu yani. :)
Bu arada hayatınızdaki o pozitif enerjiyi bana da hissettirdiniz. Sağolun.
''yorumum geldi!'' kimdir? Aslında hiç uzatmadan cevap vermek mümkün; ''Hiç kimseyim, sıradan biriyim.''Ama röportaj, iş bu ya, biraz dolandıralım okuyanları o halde. :)
89' doğumlu 3. sınıf işletme öğrencisiyim. Üç tane adım var lakin açıklamak gibi bir niyetim yok. :) Soyadımla birlikte tam dört ediyor, hayatım boyunca sınıf listelerinde göze batmamdan dolayı, hem hocalarım hem arkadaşlarım içerisinde alay konusu oldum, bu alay konusu benim hayatımın büyük bir bölümünü oluşturuyor. :) ''Annesi ile babası anlaşamamış, meksika asıllı..'' Ve bilimum iğrenç esprilere maruz kaldım, o yüzden karakterim kendimle barışık biri olarak şekillendi. Belkide ezik biri olarak. :ı bilemedim. Neyse, K.Maraş'lıyım ama uzun bir süredir Mersin'de yaşıyorum. Hayalim ve amacım, mutlu ve huzurlu bir insan olarak ömrümü tamamlamak. Beni mutlu edebilecek ayrıntılara girmeyeceğim, konu çok değişir. :) En iyisi blogum hakkında bilgi vereyim;
Hani derler ya, laf olsun diye. Aynen de öyle bir amaçla açmış olduğum bir blog(du) yok yok hala aynı amaçtayım, eminim. Zamanla blogun konusu biraz daha blogculuk hakkındaki fikirlerimi paylaşmaya kaysa da temelde blogumun konusu belirsiz, bir şey hakkında yorum yapmak istersem, bunu blogumdan yapmayı tercih ediyorum, yorumum gelirse şayet. :) Evet blogda üç kişi görünüyoruz, ama son 2 aydır falan diğer iki arkadaş bir şeyler karalamadı. Keyiflerine göre ne zaman yazmak isterlerse. :) ''yorumum geldi''  blogu, blog dünyasına 2011'in sonunda girdi, henüz 1 sene bile olmadı aslında. Ama ben şahsi olarak kimselerin bilmediği kişisel bir bloga sahibim ve 2010'dan beri yazıyorum ara ara. Çok gizli işler çeviriyorum huuuuuuu.. falan bir blog. :)


Bloggerları bir araya getiren 'Weblog Sözlük' fikri nasıl aklınıza geldi? Çok başarılı bence, her gün kaç saatim orada geçiyor anlamıyorum, eğlenceli ve öğretici bir yer, yeni bloggerlarla tanışma imkanımız oluyor, ben çok beğendim, yararlı olduğunu düşünüyorum, aile ortamında, şirin baba gibi adminimiz, moderatörlerimizle :) Weblog Sözlük'ü nasıl kurdunuz?
Sözlük kurmak gibi bir fikrim vardı esasen, ama ne üzerine, nasıl olmalı diye düşünürken, aklıma blogcuların online olarak birbirlerini göremediği fikri geldi.
Nasıl desem hani facebook'ta çevrimiçi kimselerin göründüğü gibi. Ama Blogger Anlık mesajlaşma şanslarının olmadığı bir platform. Facebook'ta arkadaş olarak eklemek gerek, Twitter'da anonimlik yok mecbur takip etmek zorundasın ve online kişileri göremiyorsun. Ama sözlük'te ister blogunla ister anonim gibi takılabilmek mümkün, kimin online, kimin ne düşündüğünü görmek mümkün. Mesajlaşma özelliği sayesinde hızlı iletişim mümkün. Blogcuları yorum yapmadan ya da mailleşmeden hızlı şekilde iletişimde bulunabileceği bir yer fikrinden doğdu Weblog Sözlük diyelim öyleyse. 
Her gün uzun zamanlar geçirdiğinizi biliyorum sözlükte, zaten son zamanlarda Weblog fenomeni haline geldiniz, adınıza başlıklar açılıyor. :) Weblog Sözlük varolduğu sürece sizin de Weblog efsaneleri arasında olacağınızı düşünüyorum. :) Sizin de dediğiniz gibi, sözlüğün katkıları çoğaltıldıkça çoğalır. Yani ne yönde kullanırsanız o tarafa gelir, eylemsiz bir oluşumdur Weblog Sözlük. Yazarlarla şekillenir.
Bana göre en büyük artısı ise, Küfürün yasak olması. Bu Türkiye'deki hiç bir sözlükte mevcut değil, yalnızca Weblog Sözlük'te.
Moderatörlerimizi, gammazlarımızı kısaca Weblog Sözlük yönetimini de zamanla genişleteceğim, daha çok değişikliğe gideceğiz. Sözlük açılalı 1 ay olmadı, ama ilgi çok iyi.
Şu an bu röportaj sorularını yazarken, birilerinin sözlükte entry giriyor olması bana gurur veriyor. Blogcular tanışsın, kaynaşsın, eğlensinden başka hiç bir amacı yoktur Weblog Sözlük'ün.Hepimizin merak ettiği bir konu daha var efendim, anindayorum.com ile bir bağlantınız var mı? Bir çok arkadaşımdan bu yönde gelen sorular vardı, benzerlik açısından isim olarak, izninizle sormam lazım. :)
Tekrardan estagfirullah izin ne kelime, gayet sorabilirsiniz. Yeni duydum sayılır anindayorum.com'u. İsim olarak tesadüfen bir benzerlik söz konusu olduğu için, acaba bir bağlantı mevcut mu diye düşünmek doğal. Ama dediğim gibi hiç bir alakam yok.


Blog dünyasında kendinizi nerede görüyorsunuz, weblog sözlük ileride bir ekşi sözlük gibi efsane olacak mı?
Blog dünyasında kendimi henüz bir ''Hiç'' olarak görüyorum. Ama henüz.
Gerekli teknik bilgiye, birikime sahip değilim, fırsat verilip, imkan sağlanırsa ve her şey yolunda giderse Türkiye'deki blogculuğa çağ atlatırım. O kadar iddaalıyım. :) Şaka bir yana hayırlısı olsun demek en iyisi.
Weblog Sözlük bir ekşi sözlük olmasa da, efsane haline gelmese de, mutlaka bir gün bir hak ettiği yerde olacaktır.Son olarak blog dünyasına mesajınız, beğenmediğiniz bloggerlar varsa onlara söyleyeceğiniz şeyler varsa, izleyicilerime demek istediğiniz heh şunuda deseydim dediğiniz şeyler varsa çekinmeden söyleyebilirsiniz :)
Öncelikle çok teşekkür ederim şahsım, blogum ve weblog sözlük adına, bu röportaj şeysini benimle yaptığınız için :)
Blog dünyasına mesajım, fikir üretmekten korkmasınlar, ne olursa olsun her hangi bir şey de ilk olmak önemlidir. Taklitler aslını yaşatır daima. Özgün olmaya gayret edin.
Bunları söylüyorum ama sanki ben çooook şey mişim gibi gelmesin. Sadece düşüncelerim bunlar blogcu arkaaaşlar. :) Beğenmediğim bloggerlar yok ama beğenmediğim bloglar var onlarda, copy-paste bloglarıdır. Söyleyecek bir şeyim yok, onlar aldı mesajı. :) İzleyicilerinize ise söylemek istediğim mühim bir konu olmamakla beraber sizin ne kadar değerli bir insan olduğunuzu anlamak için filozof olmaya gerek yok. Diye de belirtmek isterim. Bu Biricit'in pozitif enerjisinden yararlanın arkadaşlar. Harika bir insan. Hayat dolu. Heh! Bir de yakışıklı uzun boylu bir damat adayı görürseniz haber edin Biricit'ciğinize. ;)
Sevgiler, Saygılar, Hürmetler.
Sağlıcakla kalın.

Ben teşekkür ederim çok güzel bir röportaj oldu,güzel cümlelerin için ben estagfirullah diyorum ama son söylediğinede çok katılıyorum:))


Biricit,yorumumgeldiye bu güzel röportajı için teşekkür ediyor,bir dahaki YAZ KÖŞESİ Röportajınında görüşmek üzere diyor.
resimler yorumumgeldi blogundan,facebook sayfasından ve weblog sözlükten alınmıştır.

34 yorum:

 1. yine çok güzel olmuş biricitm!
  Yorumumgeldi de çok keyifli yanıtlamış hepsini! ben de kendisini sözlük sayesinde tanıdım ve sözlük adına ona minnettarım!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tesekkur ederım ninicim:) cok keyıflı bı roportaj oldu saolsun:)

   Sil
 2. Yine çok başarılı bir röportaj olmuş :) her ikinize de teşekkür ederim sevgiler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tesekkur ederım canım beğenmene sevındım bende yorumumgeldıye tesekkur ederım sevgıler:)

   Sil
 3. Keyifle okudum yine röportajını.. Weblog adminimize ve sana selamlar, sevgiler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beğenmene sevındım tesekkur ederım canım,adminimize buradan selamlar :)

   Sil
 4. Vay vay vayy dedim :D bricit ve adminimiz neşenize teşekkür ettim şahsım adına :D ( sanki tanıyor muşum havasında oldu ama içimden öyle geldi yazdım :D ) weblog iyi ki var yahu .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tesekkurler Şavki:) güzel düşüncelerin içinde ayrıca tesekkur ederım:)

   Sil
 5. Vuhuvv bu röportajlar magazin röportajlarını sollar bence :) Çok samimi ve eğlenceli olmuş Biricit'ciğim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. beğenmene sevındım tatlım:)) samimi havada röportajlar yapmaya devam o halde:)

   Sil
 6. Sıra bize ne zaman gelcek ya? :)

  Yalnız kendisini sözlükte görüp hemen takipledim, çok sevdim niyeyse :)

  Ellerin dert görmesin, tanıt bizlere blogcuları sözlük fenomeni'm :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) gelır bakalım canım sanada:)
   saolasın tatlım :) evet cok sıcakkanlı bı adminimiz var:)

   Sil
 7. Her şeyden önce sorduğun sorular çok isabetli ve blogları bize tanıtmak adına çok başarılı Biricitim.

  Adı yanılmıyosam Gürhan, arkadaşımıza ve sana çok teşekkür ediyoruz :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tesekkur ederım Aslıcım beğenmene basarılı bulmana sevındım:)
   evet yorumumgeldinin ismi Gürhan röportajı yaptığım arkadasım weblog sözlüğün adminini bende cok tesekkur edıyorum:)

   Sil
 8. guzel roportaj olmus blog sozlugu tanitiminda yorumum geldi blogunun cok emegi vardir bence

  www.ferhatbayram.blogspot.com

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tesekkur ederım beğenmene sevındım,ee herhalde kurucusu o sonucta:)

   Sil
 9. bu röportajları seviyorum :)

  YanıtlaSil
 10. Blog sözlüğü tanıtımınız süper. Tam buna benzer bir yer ararken çıktı karşıma. Notlarımı aldım. Akşama inceleyeceğim. Size de başarılar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. tesekkur ederım sozluğumuzede beklerız,beğenmenıze sevındım.

   Sil
 11. Tanıdık iyi oldu admini:)Güzelcevaplar vermiş.

  Biz yaşlanıyoruz biricit valla:)Bugün sokakta yürürken bir anketçi geldi çocuk öğrenciymiş rica edince hadi anketi doldurayım dedim iyilik olsun maksat.Evli misiniz hayır nişanlı sözlü müsünüz hayır dedim meslek falan derken nişanlı olmamam şaşırtıcıymış gibi tekrar tekrar sordu.Güldüm ama bir eksiklik hissettirdi yani :):)Bekar olamaz mıyım dimi ama:S :):)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evt saolsunlar güzel cevapladı:))
   yaslanıyoruz tatlım yaa sorma sendede baslamıs sendromlar:))hayırlısı yaa bosver canım benım:)

   Sil
 12. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 13. Bu yorum yazar tarafından silindi.

  YanıtlaSil
 14. güzel yorumlarınız için her birinize çok teşekkür ederiyorum arkadaşlar. röportaj falan haddimize değil ama biricit'i kırmak ta mümkün değil. :) herkese iyi bloglar.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) tekrar tesekkurler sayın admin:)cok guzel bı roportaj oldu ıyı bloglar:)

   Sil
 15. Vay be dedim, süpersin canım. Yeni röportajlarını merakla bekliyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. :)) saol tatlım beğenemene sevındım:) ınsallah gelecek roportajlarımıda beğenırsın:)

   Sil
 16. Çok güzel olmuş biricit, ellerine sağlık.

  YanıtlaSil
 17. ha ha ha güzel bişi yapmışsın yine.
  meksika esprisi de güzelmiş.
  :)
  sözlüğe de yatişiyon zaten.
  bence de bir efsane oldun sen artık.
  :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. yok canım benım estagfırullah benım ne haddıme:) o kadar usta bloggerlar varken bız yanında acemi çömeziz:)

   Sil
 18. siz gerçekten harikasınız yaw..
  gerçek bir röpartaj olmuş
  tebrikler ..

  YanıtlaSil