12 Temmuz 2015 Pazar

Tarihi Hacı Bekir'de Sıcacık bir İftar Yaptık:)


Çok tatlı bir yazıyla karşınızdayım :) Bol fotoğraflı ve bol tatlı dolu bir yazı:) Geçtiğimiz hafta Bloggerlar Paylaşıyor sitesinin kurucusu Şafağın Dünyası ve Editörü Şans Böceği'nin beraber düzenledikleri Ali Muhiddin Hacı Bekir'de gerçekleşen iftardayım. İkramlarla geçen neşeli akşamın görüntüleri ile sizleri başbaşa bırakıyorum:)
Bloggerlar iftarı beklerken:)

Beyoğlu şubelerinin içini de fotoğraflamayı ihmal etmedim :)
Bayram nedir? Bayram Hacı Bekir'de lokumdur :) Lezzetli lokumları ile tanıdığımız Hacı Bekir de çocukluğuma indim bu iftarda ve anneannemi andım sık sık, duygusal anlara da gittik..

Hacı Bekir'in tatlı sahibesi beşinci kuşak torunları olan Hande Hanım bizleri bilgilendirirken. 1777'den günümüze yine aynı lezzet aynı tat ile devam etmeleri üzerine hoş bir sohbetteydik. 


Hacı Bekir'in reçelleri ve çevirme fondanı, reçellerini de tattık çevirme fondanı da gerçekten çok lezzetliler.İncir, portakal ve böğürtlen reçelleri insanı çocukluğuna götürüyor:)


Hande Hanım'a bu güzel davetleri ve sıcacık bir şekilde bizi ağırladıkları için çok teşekkür ederim :)Şerbetleri de harikaydı:)Bizlere çok güzel bir iftar sunan Hacı Bekir evlerimize dönerken de bizleri çok hoş sürprizlerle uğurladılar, Şafağın Dünyası'na ve Şans Böceğine çok teşekkür ederim bu güzel akşam için :)Annem lokumu çok sever bu güzel sürprizleri için çok mutlu oldu:)) Ve annemle benim bu fotoğrafımızda bizim için güzel bir anı olarak kalacak.. Online alışveriş yapmak isterseniz Hacı Bekir'in sitesine de ışınlanabilirsiniz :)


4 yorum:

 1. Çok keyifli ve bol lezzetli bir akşamdı canım.Hacı Bekir sayesinde maziye de tatlı bir dokunuş yaptık :)

  YanıtlaSil
 2. Hacı Bekir 'deki iftar yemeği hepimizin tarihe bir yolculuk yaptığı keyifli ,sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşti.
  Ne güzel ifade etmişsin.
  Emeğine ,yüreğine sağlık.
  Sevgiler...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. evet çok keyifliydi :) teşekkür ederim Emelcim sevgiler :)

   Sil