20 Temmuz 2018 Cuma

Neden A101’i Tercih Ettim?


Neden A101’i Tercih Ettim?

Son dönemde ekonomik anlamda herkesin belirli sıkıntılar yaşadığı aşikar. Bu durumda market alışverişleri için ayrılan bütçe de haliyle çok daha önemli olabiliyor. Düşük gelirli biri olarak benim tercihimin A101 olmasının nedenlerini size aktaracağım. Bu doğrultuda market seçiminizi yeniden gözden geçirmek isteyebilirsiniz. Çünkü size aktaracaklarım bütçeniz ile indirimli ürün alışverişi arasındaki bağı daha net ortaya koyacak. 

Her evin temek ihtiyaçları nelerdir dediğimde aklınızdan pek çok ürün geçecek. Deterjan, çay, şeker, yağ, salça ve daha pek çok ürün mutlaka temin edilmesi gerekenler yani zaruri giderler oluyor. Bu ürünler için ayırdığım bütçeyi ve 1 yıl içerisinde bu ürünlerden ne kadar satın almam gerektiğini yazdım. Sonrasında 3 farklı market ve A101’de bu ürünlerin fiyatlarını öğrendim ve hesaplama yaptım. 

Market Fiyatlarını Mutlaka Kıyaslayın!

Elbette sonuç şaşırtmadı. A101’den yıl boyunca bu ihtiyaçlarımı karşıladığımda çok daha düşük bir bütçe ayırmamın yeterli olduğunu gördüm. Ayrıca A101’in her Perşembe günü düzenlediği ekstra indirim kampanyasını da bu hesaplamaya dahil etmedim. Bunu da düşündüğümde gerçekten diğer marketler ile arada bir uçurum olduğunu söyleyebilirim. Perşembe günleri her hafta farklı ürünler indirime giriyor. Az önce söz ettiğim zaruri ihtiyaçları bu ürünler arasında mutlaka bulabiliyorsunuz. 

Dilerseniz Perşembe günü indirimleri için tıklayınız ve internet sitesinde ürünlerle fiyatlarına göz atınız. Bu durumda neden özellikle tek bir marketten alışveriş yaptığımı anlayacaksınız. Ayrıca “çok al az öde” kampanyalarının da bütçeye olumlu bir katkısı oluyor. Aynı üründen 2 tane aldığınızda fiyatı daha da geriliyor. Sürekli kullanılan ürünler olduğundan fazla sayıda satın almanızın bir sakıncası da yok. Tüm bunları da kendi bütçe hesaplamama dahil ettiğimde % 60 oranında bütçe tasarrufu yaptığımı fark ettim. 


Bildiğim kadarıyla A101 market sayısı en fazla olan firmalardan biri. Mutlaka sizin de yakınlarınızda bir market vardır. Görmek için mobil uygulamasını indirebilirsiniz. Size en yakın A101 marketleri hemen gösteriyor. Ayrıca mobil uygulamasından indirimleri de takip etme şansını oluyor. Perşembe günü indirimlerini özellikle size tavsiye ediyorum. Ekonomik alışveriş ile siz de bütçenizi toparlayabilirsiniz. 


*Basın Bültenidir.

2 yorum: