28 Şubat 2013 Perşembe

Mimin de Hayırlısı (mim)1- En son kime yalan söyledin? Neden?
    Maslak diye Mecidiyeköy dediğim doğrudur anneme,uzak o yüzden:)
2- Biz okumuyoruz farz et, kendine bir itirafta bulun..
    Yalakalıkla komik görünüyorsun,doğal ol,kendin ol kazanırsın!:)(bu birisine)
hayallere çok kapılma Biricit!:) (bu da bana)
3- Şuan istediğin işi mi yapıyorsun?
    Şimdi bu soruya hayır diyecek olan kişiyi bilmiyorum ben:)
4- Mutlu musun?
    Şu an mutlu sayılırım,mutluluk anlıktır bence önemli olan sizin hissettiğiniz anlardır. 
5- Keşke..?
    Keşke sevgilim yanımda olsaydı!
6- Sence ideal eş nasıl olmalı?
    Anlayışlı,saygılı ve yıllar geçsede içinde ki sevgi tükenmeyen eş, ideal eştir bence.
7- Nerede yaşıyorsun ve ömrünü nerede geçirmek istiyorsun?
   İstanbul'da yaşıyorum ama ömrümün kalanı başka bir yerde geçebilir:) Ömrümün geri kalanının sevdiğimin yanında geçirmek istiyorum!:)
8- Korkuların neler?
    Yalan söyleyen ve iki yüzlü davranan insandan korkarım.Çünkü sağı solu belli olmaz öyle insanların diye düşünürüm. Zararı dokunur diye düşünürüm ve çevremde de asla barındırmam öyle insanları.
9- Seni en çok ne mutlu eder?
    Hani böyle simitin yanında çay olur ya,yanında da sevdiğin insan, bişey düşünmezsin ya,kafan rahat olur,huzurlusundur o an, en çok işte beni o mutlu eder.:)
10- Hayatında en çok utandığın an/anı?
     Aman hangi birini anlatayım, bir kere Mc Donalds'dan içeri girmiştim seneler önce fena bir karlı İstanbul akşamıydı,kapıyı açmamla yere kapaklanmam bir olmuştu,hayır ayağa kalkmaya çalışırken kalkamamak var ya o bana çok koymuştu,personeller sağolsunlar yardımcı oldular da ayağa kalkabildim:))
11- Kendinde en sevmediğin özellik?
     Saf olup bana söylenen herşeye inanmam,gerçi şüpheciyimdir de araştırırımda ama bana ne denirse inanırım kötü düşünmem.


Biricit bir mim yazma görevini de yerine getirdiği için rahatça kahvesini içmeye gitti:)
resim alıntıdır.

27 Şubat 2013 Çarşamba

Erkeklerde Hayranlık Uyandıran 10 Özellik


Erkekler ve kadınlar yüzyıllar boyu birbirlerine hayran kaldılar,aşık oldular..Bazen erkekler kadınların huylarından,davranışlarından kaçtı,bazende kadınlar erkeklerden.Peki Erkeklerin,Kadınlarda hayranlık duyduğu 10 Özelliğin ne olduğunu bilmek ister misiniz?

-Doğal olun; Yapmacık olmaktan kaçının,doğal davranışlar sergileyin.Bebek taklidi yaparak sevimli yada sempatik değil itici olursunuz.
-Samimi olun;Samimi olun derken,gidip adamın kucağına oturun demiyorum,sözlerinizde ve davranışlarınızda samimi davranın.Eski erkek arkadaşlarınızı sorduğu zaman mesela dürüst olun.Samimi olmak dürüstlüğüde beraberinde getirir.
-Bakımlı olun;Bakımlı olmak makyaj kutusunun içine düşmekve bi kilo boya sürmek demek değildir.Doğru ve hafif yapılmış bir makyajla çok güzel görünebilirsiniz.İki metre uzamış sakal,bıyık diye tabir edeceğim tüylerle gezinmeyin.Sadece erkekler açısından değil,kadınlar açısından bile itici ve feci bir durum.Epilasyona yada kuaföre gidin siz kadınsınız unutmayın!
-Dırdır yapmayın:Erkekleri kendinizden kaçırmak istemiyorsanız,dırdırla vakit kaybetmeyin.Sürekli ve boş boş konuşmayın.Güzel bir sohbetle dırdırı çok iyi ayrıtetmeniz lazım.
-Gereksiz Kıskançlıklara son: Hoşlandığınız yada sevdiğiniz erkeği,yok yolda kime baktın,yok facebooktan kimi ekledin kıskançlıklarına boğmayın.Unutmayın sadece kendine güveni olmayan insanlar böyle davranır.Kendine ve karsısındaki insana güvenen insan bu tip yersiz ve gereksiz kıskançlıklarla uğraşmaz.
-Çekiciliğinizi elden bırakmayın: Çekiciliğinizi kırmızı bir oje,kırmızı bir rujda sağlayabilirken,bir bakışınız,bir gülüşünüz bile ona etkileyici ve çekici gelebilir.Üzerinize giydiğiniz kıyafetler o kadarda önemli değil aslında sizin tek bir özelliğiniz bile sizi ona doğru çekebilir.Bu özelliğinizi bulun ve üstünde çalışın!
-Esprili olun;Esprili olun derken burada sulu ve manasız saçma sapan esprilerden bahsetmiyorum.Gerçekten tam yerinde yapılmış,zeka ürünü bir espri bir erkekte hayranlık uyandırır.Bunun yanı sıra espridende anlamanız,size yapılan esprileride kaldırabilmeniz lazım.
-Kendi ayaklarınızın üzerinde durun;Bir meslek sahibi olabilirsiniz yada öğrencide olabilirsiniz,fakat her zaman güçlü olun.Ayaklarınız zemine sıkıca bassın,mesela bir yemeğe gittiğinizde illaki hesabı ona ödetmeye kalkmayın,sizde hesabı ödemeyi teklif edebilirsiniz.Bu davranışınız karşınızdaki kişide,kendi ayaklarının üzerinde durabiliyor imajı yaratır.
-Yalan söylemeyin;Ne olursa olsun,her konuda dürüst olun.Konuşmak istemediğiniz yada canınız birşeye sıkıldığı anda nedenini dürüstlükle söyleyin.
-Kendiniz olun;Kendinizi farklı göstermeye çalışmayın,neyseniz o şekilde davranın.Sizi seviyorsa zaten sizi siz olduğunuz,kendiniz gibi olduğunuz için sevecektir.

Bu yazım Blogum Dergisi Ağustos 2012 sayısında yayınlanmıştır,bazı zamanlarda Blogum Dergisinde yayınlanan yazılarıma blogumda yer vereceğim:)
resim alıntıdır.

Biricit'e, Daffny Naturcosmetics Deneme Ürünleri Geldi!:)


Daffny Naturcosmetics doğal ürünlerini denemem için gönderdi,kendilerine çok teşekkür ederim:) Bebek serisi,çocuk serisi,anne serisi ve kişisel bakım serisi olmak üzere dört serisinin ürünleri ve tester kremlerini,balmlarını göndermişler. Daffny Naturcosmetics ürünlerinin en büyük özelliği %100 naturel ürünler olması,kimyasal maddeler içermemesi ve BDIH sertifikasına sahip olması.

BDIH nedir derseniz,Almanya'da doğal ürünler üreten firmaların sahip oldukları bir sertifika yani; hayvanlar üzerinde deney yapılmamış ürünler,biyolojik tarımdan elde edilen ürünler,çevreye dost ambalajlanan ürünler ve sentetik kimyasallar, parabenler, suni gübreler, tarım ilaçları, sentetik boyalar ve sentetik kokular, silikon, Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES), Polyethylene Glycol (PEG), parafin, mineral yağ ve diğer petrol türevi maddeler içermeyen ürünlere verilen sertifika. 

Daffyn Naturcosmetics ürünleri tamamen organik,denemek içinde sabırsızlanıyorum:)

Bebek Serisi (günlük bakım- yaz bakımı- kış bakımı)Çocuk Serisi ( günlük bakım- yaz bakımı- kış bakımı)Anne Serisi (hamilelik dönemi- doğum sonrası)Kişisel Bakım Serisi (banyo serisi-masaj serisi)
Biricit,Daffny Naturcosmetics'e organik ürünleri için çok teşekkür ediyor:)yakında deneyimlerimi yazacağım diyor:)

26 Şubat 2013 Salı

Bu Parfümlere Kimse Karşı Koyamaz!

Bu parfümlere kimse karşı koyamaz!

Birbirinden çekici 3 farklı tarz, 3 farklı koku !


By Pastel parfüm serisi gerek kokuları gerekse kendine özgü tarzıyla, üç parfüm ve body spray ile sizler için özel olmaya aday.

ROCK CHICK’in meyve ve çiçek kokularının birleşimi ile kendinize özgü tarzınızı yansıtın, Super Star’ın herkesi kendinize hayran bırakacak meyve kokularıyle kendinizi star gibi hissedin ve SUN QUEEN’in yaz meyveleriyle de bu yaz plajların kraliçesi siz olun!

Eau de Toilette -75 ml – Önerilen perakende satış fiyatı: 26,90TL
Body Spray-150ml: 6,90 TL
*Basın Bültenidir.

Yaklaşan Yaz aylarına Daffny ile hazırlanın!


Yaklaşan Yaz aylarına  Daffny ile hazırlanın,
Kadınların özellikle yaz aylarında korkulu rüyası olan  Selülitlerden  Daffny Naturcosmetics 
Anti Selülit Masaj Yağları ile yapacak olduğunuz günlük rutin masajlarla kurtulmak mümkündür.

ANTİ SELÜLİT MASAJ YAĞI

 

http://www.daffnystore.com/FO,249,63,anti-selulit-masaj-yagi-masaj-yaglari-kisisel-bakim.jpg
SELÜLİTLERE AYNISEFA ve SERVİ ÖNLEMİ
Ürün Özellikleri:
·         Selülitli, bağ dokusu zayıf cilt tipleri için özel olarak üretilen bu ürün, içeriğindeki aynı safa, mersin, servi kozalağı ve
·          lavanta yağları ile düzenli kullanıldığında, besleyici etki göstererek selülit oluşumunu engellemeye yardımcı olur.
·         İçeriğindeki doğal E vitamini cildi besler ve canlandırır.
·         Ürünün daha etkili olması için uygulama sonrası ayakların havaya kaldırılması tavsiye edilir. 
·         Düzenli beslenme ve sporla desteklendiğinde daha etkili olur.
·         Hamilelik döneminde kullanılmamalıdır.
Ürün Kullanımı: 
  • Yeterli miktarda yağ ile sorunlu bölgeye hafif basınç ve dairesel hareketlerle masaj yapılarak, yağ cilt tarafından iyice emilinceye kadar uygulanmalıdır. 
  • Günde 3 kez uygulanabilir.
BDIH
Tüm Daffny ürünleri, BDIH sertifikası gereği, hammaddelerin üretiminden başlayan bir kontrol sürecine tabidir.
Tüm ürünler %100 natürel, bitkisel, BDIH sertifikalı hammaddelerden üretilmektedir. 
Ürünlerimiz paraben, sentetik boya, koku, kimyasallar, Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth Sulfate (SLES),
Polyethylene Glycol (PEG), parafin yağları, petrol türevi maddeler ve ölü hayvanlardan elde edilmiş maddeleri içermez. 
www.daffnystore.com  satış sitemizden uygun fiyatlarla,güvenli bir şekilde,çeşitli ödeme seçenekleriyle ve 50 TL.üzeri siparişlerinizde
 kargo ücreti ödemeden Uğur Şirketler Grubu ve Kuteks Kalite ve güvencesiyle sipariş vererek ürünlerimizi kolaylıkla temin edebilirsiniz.
*Basın Bültenidir.

The Lift Maske


The Lift Maske Lilakutudan çıkmıştı,ancak kullanabildim:) The Lift Maske üç kısımdan oluşuyor,Toz pudra ve Liquid Booster  karıştırıp cilde uygulanıyor. Beyaz renkteki karışımı yüzümde 20 dakika civarında beklettim. Cildim ilk sürdüğümde gerginleşmeye başladı,bu durum genelde her yüz maskesinde olan bir durum, The Lift Maskede ise kan dolaşımı hızlandığı ve yüzümüze daha fazla kan gittiği için bu gerilme meydana geliyormuş. Yirmi dakika aşırı gerginlikte:) bekledikten sonra yüzümü yıkadım ve Finising kremi yüzüme sürdüm. Yüzümdeki gerilme sonrası,yüz kaslarım ve gevşek görünen cildim toparlandı. Yine kullanabileceğim bir ürün,memnun kaldığımı söyleyebilirim:)

Biricit, 30 yaşında olsa da yine de bakımlı yinede genç!:)

22 Şubat 2013 Cuma

Şampuanlar Zehir Saçıyor!Bugün burada özellikle dikkat ettiğim bir konudan bahsetmek istiyorum.
Ebeveynlerin çoğu bebek şampuanlarını çok köpürmediği, sabun içermediği için ‘sağlıklı’ zannediyor. Evet, piyasadaki birçok yetişkin şampuanına göre kimyasal içeriği daha makul. Fakat yine de minicik bir bebeğe, çocuğa gönül rahatlığıyla kullanılabilecek durumda değiller ne yazık ki. Gelin, hep birlikte bebe şampuanlarının içeriğindeki zararlı kimyasallara bakalım...

·          SLS (Sodium Lauryl Sulfate): Köpürme işlevini gerçekleştiriyor. Ciltte ve gözde tahrişe neden olarak cildin yağ dengesini bozabiliyor ve bağışıklık sistemini olumsuz etkiliyor.
·          Paraben: Raf ömrünü uzatmak için kullanılıyor. Ciltte egzama tipi tahriş ve alerjik reaksiyonlara sebep oluyor. Benzoik asidin bir türevi olan paraben zehirli ve toksik bir madde. Üstelik vücutta östrojeni taklit edebiliyor. Göğüs kanserine sebep olduğu birçok bilimsel araştırmayla ispatlanmış durumda. Çeşitleri: methyl, propyl, butyl ve ethyl…
·          Formaldehit: Vücuda solunum, sindirim ve az miktarda da deri yoluyla girip kişiyi duyarlılığına göre farklı şekilde etkiliyor. Bunların çoğu; göz, burun, boğaz tahrişi gibi mukozalarla ilgili belirtiler. Ancak, formaldehit soluyan bazı hassas kişilerde yorgunluk, uyuklama, deri döküntüleri, baş ağrısı ve baş dönmesi, konsantrasyon bozukluğu gibi çok farklı şikâyetler görülebiliyor.
·          Polietilen Glikol: Cildin tabii nem değerini çoğaltıp azaltabilen, petrolden üretilmiş kanserojen bir katkı maddesi. Bu, cildin yaşlı görünümünü artırıp onu bakterilere karşı daha savunmasız duruma sokuyor. Ayrıca tahriş, kaşıntı, göz hasarı yapabiliyor. 
·          Propylene glycol(PG): Bir petrol türevi. Cilde nüfuz ederek proteini ve hücresel yapıyı zayıflatıyor.
·          Silikon: Cildin ve saçın yumuşak ve canlı görünmesi için kullanılıyor. Cildi kaplayarak hava ile teması engelliyor. Bu yüzden sivilce ve pullanmalara neden olabiliyor.
·          1,4-dioxane: Kansere yol açan maddelerin başında yer alıyor. Köpük yapıcı ve nemlendiricili ürünlerde yaygın şekilde kullanılıyor. Etiket üzerinde, PEG, “Polyethylene”, “Polyethylene glycol”, “Polyoxyethylene” kelimeleri ile tanımlanıyor. Göz ve mukozada kaşıntıya, deride tahrişe, santral sinir sisteminde depresyona ve zehirlenmeye sebep olabiliyor. Akut maruz kalma durumunda ise tahriş, baş ağrısı-dönmesi ve uyuşukluk yapıyor. 
Bu zararlı kimyasalları  çocuğundan uzak tutmak isteyenler için ilk adres  organik bebek  şampuanı olabilir.
                               Daffny  ile  Bebeğinizin Saçlarına Hassas Bakım

Ürün Özellikleri:
  • Bebeklerin saçı kirlenmediği için hassas saç derisi nazikçe temizlenmelidir. Göz yakmayan ve tahriş etmeyen Daffny bebek şampuanı, saç ve saç derisini köpürmeden nazikçe temizler. 
  • Saç derisini güçlendirerek, saçı canlandırır ve doğal parlaklığının korunmasına yardımcı olur. 
  • Cildin doğal yağ ve nem dengesinin korunmasına yardımcı olur.
·         Tüm Daffny ürünleri, BDIH sertifikası gereği, hammaddelerin üretiminden başlayan bir kontrol sürecine tabidir. Tüm ürünler %100 natürel, bitkisel, BDIH sertifikalı hammaddelerden üretilmektedir. 

       Ürünlerimiz  paraben , sentetik boya, koku, kimyasallar, Sodium Lauryl Sulfate (SLS), Sodium Laureth         Sulfate (SLES), Polyethylene Glycol (PEG), parafin yağları, petrol türevi maddeler ve ölü hayvanlardan elde edilmiş maddeleri içermez. 

  www.daffnystore.com satış sitemizden uygun fiyatlarla,çeşitli ödeme seçenekleriyle,güvenli bir şekilde ve 50 TL. üzeri siparişlerinizde kargo ücreti ödemeden kolaylıkla ürünlerimizi temin edebilirsiz.

*Basın Bültenidir.

Romantik Komedi 2 Bekarlığa Veda


Tür: Komedi, Romantik 
Süre: 110 dakika
Yönetmen: Erol Özlevi
Oyuncular: Engin Altan Düzyatan, Sinem Kobal, Sedef Avcı, Gürgen Öz, Cemal Hünal
Senaryo: Ceren Aslan, Aslı Zengin, 
Yapımcı: Murat TokatGişe rekorları kıran, sinemalarda bilet bulmakta zorlanılan Romantik Komedi 2'yi izledim nihayet:)) Birinci filmini de çok eğlenerek ve gülerek izlemiştim, ikincisini de gerçekten merakla bekliyordum. Cidden de yaklaşık iki haftadır bu filme gitmeye çalışıyoruz, nihayetinde başarılı olduk bu akşam vee izledik:)

Serinin devam filmi,yine eğlenceli,yine ince espriler dolu, çok güleceksiniz çoook!:) İlk filmin sonunda sevgilisiyle barıştığını gördüğümüz Esra sevgilisiyle evlenmek üzeredir. Ama Didem sevgilisinden hala  evlenme teklifi  almamıştır ve
üzgündür.Sevgilisinin de oynadığı  filmdeki  oyuncu arkadasını kıskanan Didem neler yapacak!:) Kıskançlık neler yaptırabilir??:) Kadın erkek ilişkilerinde yaşanan durumlara komik ve farklı bir  açıdan bakmak istiyorsanız, hem eğlenmek hem de  gülmek için izlenecek hoş bir komedi olmuş, kesinlikle tavsiye ederim:) Ayrıca Gürgen Öz'ün oyunculuğu, esprileri süperdi, bazı sahneler acayip derecede komik:)) 

Filmin Fragmanını izleyip,fragmanda bile gülmekten kopabilirsiniz:))


Biricit derki, ben ne zaman evlenme teklifi alacağım acaba?:)
resimler alıntıdır.

21 Şubat 2013 Perşembe

Acnecinamide Ürünleri Deneyimim ( temizleme jeli, jel krem, sivilce mendili )


Kadınların korkulu rüyası sivilceler...! İster 18 yaşında olun ister 30 istersenizde 70 olun, sivilce bu, durduğu yerde durmuyor, yaş ayırt etmiyor,taaa ki Acnecinamide ürünlerini keşfedene kadar..:) Acnecinamide ürünlerinin hepsini denedim, hatta annemle beraber denedik.:)
Gerçekten sivilceler,siyah noktalar açısından faydalı olduğuna kanaat getirdik:) Önce annemle beraber kullandığımız ürünlerini anlatmak istiyorum.Annemin burnunun yanağıyla birleştiği kısımda ( anatomik bilgime hayran kaldım!:) ) tam köşede bir sivilcesi vardı, biz birkaç ay öncesinde böyle bir ürünün varlığından haberdar olmadığımız için annem sivilcesini sıkmış ( halk arasında sivilcesini pörtletmiş diye de diyebiliriz.) Sıktığı sivilcesi de kocaman bir delik meydana getirmişti, kremler sürdük neler neler denedik, hafif bir kapanma dışında sivilce deliği,kriter gibi duruyordu. Fakat Acnecinemide Jel Kremi kullandıktan sonra, yaklaşık iki haftadır kullanıyoruz, sivilce izi geçti ve sivilce yarası küçüldü,kapandı. Ben Acnecinemide Kremi, Temizleme Mendilini ve Jelini üçünü bir arada kullandım.Banyo sırasında, köpürterek Acnecinamide Temizleme Jelini kullandım vücudumda ve yüzümde çene kısmımda.Vücudumda bel, basen ve bacaklarımda ki siyah noktalarım,sivilce benzeri aknemsi izlerim geçti. 
Çene kısmımdada bulunan arada bir çıkan,genelde de en olmadık anlarda çıkan minik ve sinir edici sivilceler yok oldu. Hatta on gün- bir hafta içerisinde siyah noktaların kendi kendilerine, içlerindeki siyahlıkları ben herhangi bir şey yapmadan çıkardıklarına şahit oldum ve çok şaşırdım.Banyo sonrası jel kullanımından sonra, Acnecinamide Temizleme Mendillerini 2-3 günde bir kullandım. Kullanımıda; hafifce bastırmadan masaj yapar gibi peeling yapar gibi cildime uyguladım.Gece yatmadan da Acnecinamide Jel Kremi uyguladım. Üç üründe gerçekten etkili, sivilceleriyle başı dertte olan tüm kadınlar denemeliler. Acnecinamide ürünleri içinde niasinamid (vitamin B3) bulunuyor. Niasinamid suda çözünen bir B grubu vitamin. Niasinamid sivilcelerin, cilt lekelerinin, cilt pürüzlerinin önlenmesini amaçlayan bir ürün.Acnecinamide ürünlerinin en önemli özelliğide sivilcelerle savaşırken cildi kurutmamaları, benim gibi hassas ve kuru bir cilde sahipseniz kesinlikle cildi kurutmuyor,tam size göre.

Acnecinemide ürünlerini bu siteden detaylı olarak görebilirsiniz  http://www.acnecinamide.net/ :)

Satın almak isterseniz Lilakutu'dan satın alabilirsiniz,Acnecinamide Jel Kremi buradan, Acnecinamide Temizleme Jelini buradan   inceleyebilirsiniz :)

Biricit;Acnecinemide'e harika ürünleri için çok teşekkür ediyor ve sivilceli ciltleri olan tüm kadınlara öneriyor!:)

20 Şubat 2013 Çarşamba

Vichy İdelia Deneyimim!:)


Vichy'nin yeni ürünü Vichy İdelia'yı yaklaşık bir aydır kullanıyorum. Çok memnun kaldığımı ve adı kadar da ideal bir krem olduğunu söyleyebilirim. Kuru olan cildime çok iyi bir nemlendirme sağladı. Kırışıklıklar için yaklaşık beş yıldır kremler kullanıyorum, düzenli olarak kullanmaya çalışıyorum. Bu krem cildime hem ışıltı verdi, hem de minik kırışıklıklarıma,gözeneklerime gerçekten çok etkili oldu. Pembe renkte bir krem ve cilt tonunun rengini de etkiliyor, doğal bir görünüm sağlıyor, aynı zamanda da kokusu harika,bayıldım kokusuna:)


İçeriğinde; Kambucha , Adesonin, LHA,vitaminler ve Vichy Termal Spa suyu olan bu kremi çok beğendim ve yine kullanacağım.

Biricit; Vichy İdelia'ya ya bayıldı:))

19 Şubat 2013 Salı

Sevgililer Günüzedeler ve Sevgililer Günüzadeler


Sevgililer günü zedelerini ve mağdurlarını koruyalım ve sevelim..En yakın arkadaşım ve ben geçen gün buluştuk, sevgililer gününün değerlemesini yaptık. Bulduğumuz sonuca göre ikimizde sevgililer günüzedeyiz,aynı zamandada mağduruyuz.
İki mağdure bacı, üzerimizdeki sevgililer günü depresyonunu atmak için yemek yedik,kahve içtik,dertleştik,depresif semptomlarımızı atmaya çalıştık. İkimizde sevgililer gününü sevgililerimiz olduğu  halde;yalnız geçirdik. Bir hediye veya çiçek bile almadık.
Arkadaşım kendini 'biz beş senelik sevgiliyiz, bizden geçti artık' diye savunsada ben buna inanmıyorum.Bunu diyen arkadasım daha 28 yasında ve sözlü.20 yıllık üç çocuklu olanlar bile  sevgililer  gününü kutluyorlar.Bence kutlamalılar yani. Evlilik ya da sevgililik yıllar geçince değişiyor mu o eski heyecanlar neden kayboluyor ki? Ya da kadınlar da bu olayı neden önemsemiyorlar? Aslında bu durum bence çok önemli bir durum.

Evli olunca çiftler birbirlerini daha çok sevmeli,sevgililer gününü daha heyecanlı bir şekilde kutlamalı bence.Evlenince sevgililer günü kutlanmaz diye birşey yok!
Sevgililer günü zadelerinden olamadığımızı anladığım arkadaşım ve ben, bir dahaki sevgililer gününde ne yaparız bilemem ama bu sene gördüğüm; bazı evli arkadaşlarım facebooktan eşlerinin aldıkları hediyeleri, çiçekleri paylastılar.Hatta işi ileri götürüp; kocasının facebooklarından 'seni seviyorum aşkım' diye yazanlar 'iyiki hayatımdasın' diye yazanlar bile oldu.Çok merak ediyorum gerçekten kocaları mı yazdı bunu facebook duvarlarına? Eğer gerçekse bence sevgililer günü zadesi olmuşlarda haberleri yok!
Bloglarda gördüğüm kadarıylada eşlerinin, sevgililerinin aldıkları hediyeleri paylasanlarda oldu.Bence çok iyi yaptılar,çünkü bende aldığım hediyemi paylasacaktım, ama sevgilimle elimizde olmayan nedenlerden dolayı bulusamadığımız için ve onun blogumu okuduğunuda bildiğimden  dolayı malesef yayınlayamadım. Yoksa bugün 'ahaaa sevgilim bana bunu aldı,bende ona şunu aldım,mutluyuz oooo  yeaaa' yazacaktım. Fakat bulusmasakta  insan bir çiçek gönderirdi bence biraz ince ruhlu olmalıydı, öyle davranmalıydı.Her erkek öyle olmalı!Vay efendim bizim ilişkimiz süreli çok uzun zaman oldu,vay efendim biz evliyiz kutlamayız,yok böyle birşey!
Sevgililer günü zedeler; sadece ben ve  arkadaşım değiliz, ilişkilerinde yalnız olanlar yalnız hissedenlerde, en az ilişkileri olmayan yalnızlarda sevgililer günüzede..
Sevgililer günü mağdurları ise;pahalı hediyeleri sırf sevgililer günü diye yüksek fiyatlara alan insanların hepsi olduğu kadar, sevgisinin  karşılığını göremeyen insanlarda aynı zamanda..

Biricit derki;seneye sevgililer gününde sevgililer günü zade oluruz umarım!:)
resim alıntıdır.

Lierac Paris ve Phyto Paris'ten Muhteşem Hediyeler Geldi!:)


Lierac Paris ve Phyto Paris markalarıyla yeni tanıştım, denemem için bana iki tane ürünlerini göndermişler. Kendilerine çok teşekkür ederim,cumartesiden beri denemeye başladım bile:) Deneyimimin sonuçları ve detaylı yazım ise; yakın zamanda gelecek:)Lierac Paris ve Phyto Paris;  ikiside Fransa'nın 1975 yılından beri uzmanlaşmış, cilt ve saç bakım markaları. Cilt bakım ürünleri, yaşlanma karşıtı ürünleri, vücut bakım ürünleri,güneş kremlerinin markası olan  Lierac Parisçatlak önleme ve iyileştirme ürünlerinden göndermiş Biricit'e:) 

Saç bakım ürünleri, şampuanları, serumları, saç maskeleri, saç boyaları bulunan Phyto Paris markası ise; boyalı saçlar için saç bakım ürünü göndermiş:)

Saçlarımla ilgili minik bir sürprizleri olacağını söylemişlerdi,saç rengimi sormuşlardı, saç rengim kahve köpüğü ve karamel karışımı, bundan dolayı da çikolatalı Phyto Gloss göndermişler:)

Lierac Paris Phtolastil Gel Body ve Phyto Gloss deneyimlerim en yakın zamanda blogumda olacak:)

Biricit; Lierac Paris ve  Phyto Paris' e bu güzel jestleri ve ürünleriyle tanıştırdıkları için çok teşekkür ediyor:)

18 Şubat 2013 Pazartesi

Raya Organik Gıda'nın Lezzetli ve Sağlıklı Gıdalarını Denedim!:)Raya Organik Gıda; denemem için harika ürünlerinden göndermiş:)  Hediye paketlerinin içinden ; Raya Organik Kalem Kesme Makarna, Raya Organik Spagetti,Raya Organik Kepekli Pirinç,Raya Organik Toptane Kırmızı Mercimek, Raya Organik Fasulye, Raya Organik Yeşil Mercimek,Raya Organik Pilavlık Bulgur çıktı:) Çok teşekkür ederim Raya Organik Gıda'ya:)

Farkında mısınız bilmiyorum, hepimiz farkındayız aslında yediklerimize dikkat etmemiz gerekiyor çünkü eskiden yediklerimiz gibi değil gıdalar,meyveler sebzeler, bakliyatların çoğu Gdo'lu,hormonlu, kimyasallarla dolu. Bize, çevremize, doğaya ve sağlığımıza zararlı şeylerle dolu.Ne yediğimizi biz bile bilmiyoruz. Hatta yediklerimizde tat tuz bile yok. Eskiden yediğimiz yemeklerdeki tadı çoğu yemekte alamıyoruz. 

Organik ürünleri almalıyız, yediğimiz ürünleri iyice araştırıp yemeliyiz.
Raya Organik Gıda'nın ürünlerinin hepsi ECOSERT sertifikalı ve tamamen organik. Ve lezzet açısından da harika, tamamen doğal ürünler. Eskiden yediğim yemeklerin tadında.Çok beğendik annemde  ben de. Raya Organik Gıda; Anadolu'nun temiz topraklarından bize 'iyi' gelecek ürünler sunuyor,bence kesinlikle denemelisiniz muhteşem doğallıktaki organik ürünlerini.
Harika Organik kalem kesme makarnaları:)


Raya Organik Kepekli Pilav:) yanında da yoğurtla:)


Raya Organik Gıda'ya bu güzel jestleri için çok teşekkür ederim. Raya Organik Gıda' ya buradan ulaşıp https://www.rayaorganik.com/ organik ve ECOSERT sertifikalı ürünlerinden alabilirsiniz.

Biricit derki; organik ürünleri kozmetikte olduğu gibi gıdalarda da çok seviyorum:)

PHYTO ÜRÜNLERİ DAHA GENİŞ ÜRÜN YELPAZESİ İLE ŞUBAT AYINDA ECZANELERDE!T DÜNYASININ EN GÜÇLÜ AKTİF İÇERİKLERİNİ BİR ARAYA GETİREN
PHYTO ÜRÜNLERİ DAHA GENİŞ ÜRÜN YELPAZE
İLE ŞUBAT AYINDA ECZANELERDE!

Phytosolba Laboratuvarları Tarafından Bilim Adamlarıyla Yapılan İşbirliği Sonucunda Geliştirilen Phyto Ürünleri Güçlü Bitkisel İçeriği İle Farklı Saç Tiplerine Ve Problemlerine Etkili Çözümler Sunuyor. Doğanın Gücünden Yararlanan Phyto Ürünleri İle Sağlıklı Ve zel Saçlara Sahip Olarak Kendinizi kemmel Hissedeceksiniz.


Phyto ailesinin en önemli üyelerinden olan Phyto Gloss bitkisel  pigmentlerin bir araya getirilmesi sonucu geliştirilen boya sonrası bakımdır. Phyto Gloss ile saçlarınız herhangi bir oksidasyon işlemine maruz kalmadan; ışıltı,eşit dağılan, yoğun ve belirgin bir saç rengi elde edebilirsiniz. %93 oranında bitkisel ve doğal eriğe sahip olan Phyto Gloss ; paraben ve silikon içermez. Mango yağı ve E vitamini yönünden zengin içeriği saç renginizi korur ve saçlarınızı besler. Boya işleminden 3 hafta sonra şampuanlama esnasında uygulayabileceğiniz kolay kullanımı sayesinde ışıltılı ve yoğun saç rengine sahip olmak artık hiç de zor değil!*Basın Bültenidir.