31 Ocak 2014 Cuma

İSMOB Tasarım Yarışması Ödülleri Sahiplerini Buldu‏


İSMOB TASARIM YARIŞMASI HAYAL GÜCÜNE BOYUT KAZANDIRAN YETENEKLERİ DESTEKLEMEYE DEVAM EDİYOR

Övgüyü ve Ödülü Hak Eden Tasarımlar İstanbul Mobilya Fuarı İSMOB’ta

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği MOSDER tarafından bu yıl 10’uncusu gerçekleştirilen İstanbul Mobilya Fuarı İSMOB bu yıl 8’inci kez gerçekleştirdiği İSMOB Tasarım Yarışması’yla da büyük ilgi topladı. 29 Ocak 2014 Perşembe günü gerçekleştirilen İSMOB Tasarım Yarışması 6 kategoride ödüllerini dağıttı.

Türk mobilyalarının ve tasarımlarının uluslararası beğeni kazanmasını sağlayan eserler ve yenilikler için büyük önem taşıyan İSMOB Tasarım Yarışması’nın bu yıl 8’incisi düzenlendi. Her geçen yıl artan bir ilgiyle gelenekselleşen İSMOB Tasarım Yarışması, tasarıma üretim gücüyle destek verenlerin başarılarını tescilleme misyonunu bir kez daha üstlendi.Özyeğin Üniversitesi, Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölüm Başkanı Prof Dr. Alpay Er, Artful İç Mimar& Endüstri Ürünleri Tasarımcısı Ece Yalım ve Bilgi Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı Bölümü Doç. Dr. Tansel Korkmaz’ın jüri üyeliğinde gerçekleştirilen yarışmada Oturma Grubu, Yatak Odası, Yemek Odası, Genç Odası, Aksesuar ve En İyi Stant olmak üzere jüri üyeleri tam 6 kategorinin değerlendirmelerini gerçekleştirdi. İstanbul Mobilya Fuarı İSMOB 2014’ e katılan firmaların yarışmaya gönderdiği 132 ürün başvurusu jüri tarafından değerlendirildi. Tasarımla konforu bir arada tutan yenilikçi eserler arasından seçim yapan jüri üyeleri; cesur, yenilikçi, avangard, modern ve neo klasik gibi kriterlerle övgüyü ve ödülü hak eden tasarımları ve firmalarını belirledi.

Oturma Grubu kategorisinde 1.’lik ödülünün sahibi POOL ürünüyle Casa Mobilya Oldu. Yatak Odası Kategorisinde Lezalt adlı ürünü ve Genç Odası kategorisinde Carlo adlı ürünüyle 1. olan Teleset Mobilya diğer dallarda da sahip olduğu ikincilik ödülleriyle ödül töreninin en çok dikkat çeken isimlerinden oldu. Yemek Odası Kategorisinde Pietra isimli tasarımıyla Vanessa Mobilya 1. olurken, En İyi Aksesuar kategorisinde Ozzo Mobilya Zero isimli tasarımıyla birinci oldu. İSMOB Tasarım Yarışması 2014’ün En İyi Stant ödülü ise Doğtaş Mobilya’ya gitti.

MOSDER hakkında:

Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği (MOSDER) mobilya sektörünün öncü 45 markasını tek çatıda toplayarak, sektörün yüzde 50’sini aşkın kesimini temsil etmektedir. MOSDER, dünyanın en büyük 3. mobilya fuarı olmaya aday İstanbul Mobilya Fuarı (İSMOB) ile Türkiye ve dünyanın dört bir yanındaki mobilya profesyonellerini her yıl bir araya getiriyor. Sektörün global ölçekteki konumunu koruması için çalışmalarını sürdüren MOSDER, her yıl Ulusal Ev Mobilyaları Tasarım Yarışması ile sektörde sinerji oluşturuyor.

*Basın Bültenidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder