26 Kasım 2017 Pazar

İyi Bir Komşu Bienali (15. İstanbul Bienali)Herkese mutlu ve huzurlu pazarlar diliyorum. Bugün sizlere İstanbul Bienali'nden bahsedeceğim. Bu yıl 15.cisi düzenlenen İstanbul Bienali'nde 'iyi bir komşu' temasıyla gerçekleştirilen bienale giden şanslılardan birisi de bendim. Şanslı diyorum çünkü kendimi gerçekten şanslı hissediyorum, zamanınız olduğunda değil, bazı şeylere özel zaman ayırdığınız zaman gitmeniz gereken yerler vardır. İstanbul Pera Müzesi de bu yerlerden birisi. 15. İstanbul Bienali ise; kesinlikle harikaydı, iyi ki gitmişim dediğim yerlerden biriydi. Gerçekten şanslıyım çünkü güzel şeylere hayatımda yer verip, zaman ayırabiliyorum.


İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından Koç Holding sponsorluğunda gerçekleşen bienalde 6 farklı mekan, 32 ülkeden 56 sanatçının eserleri sergilendi. Ben Pera Müzesi'ne gittim. 
Yazımda sizleri birbirinden değerli sanatçıların eserleri  ve tarih ile baş başa bırakıyorum. Keyif almanız dileğimle..

Bienal bitmiş olsa da Pera Müzesi'ne gidip yer alan başka sergileri&eserleri de görebilirsiniz. Fotoğraflarımda 'iyi bir komşu' bienali dışında; Pera Müzesi'nin bütün katlarından görüntüler yer alıyor. Kesinlikle yine gideceğim.


2 yorum: