8 Aralık 2013 Pazar

Becelli Pilav Ve Becelli Çılbır :)


Becel'in yeni margarini Pratik Tereyağı Keyfi'ni iki yemekte denedim, tereyağından, tereyağının tadından, lezzetinden vazgeçemeyenler için ideal bir sıvı margarin, tadı tıpkı tereyağı gibi:)

Becelli Pilav:

Önce pirinçlerimizi ayıklıyoruz, ayıkla şimdi pirincin taşını diyerek pirinçlerimizi bir güzel temizliyoruz:) Sonra da ölçümüzle artık kaç kişilik pilav yapıyorsanız ona göre pirinç ve su kullanacaksınız. Ben göz kararı iki kişilik pilavımı hazırladım. Pirinçlere su kattıktan sonra pirinçlerin tamamı dolacak kısacası ve püf noktası:), ben o şekilde yapıyorum, pirinçleri de yıkadıktan sonra kaynar suda önce bekletiyorum ki rengi iyice beyazlassın, sonrasında tencerede su katıp, pişiriyorum, suyunu cektikten sonra, en son tuzunu ve Becel Pratik Tereyağ Keyfinden bir yemek kaşığı civarında döktüm. Üzerini mutfak havlusuyla örtüp, tenceremi demlenmeye bıraktım. Sonra da afiyetle, sanki tereyağı koymuşuz pilava gibi yedik annemle:) Hem de Becel'in sağlıklı margarini ile doymamış yağ oranı ile:) Bu arada annem tam bir Becel fanatiği bana da bu güzel fanatikliği geçirdi:) yıllardır Becel kullanıyoruz çok severek, bayılarak, annem Afrodit Bulusmamızdan Becel ile dönmeme çok sevindi:))

Becelli Çılbır:


Çılbırı çok sevdiğimizi, özellikle de kışın annemle çok yediğimizi buradaki yazımda da anlatmıstım:)  Çılbırımızı yine aynı şekilde yapıyoruz,yumurtalarımızı bir kaba alıp, kaynar suya atıyoruz ve iyice pişince bir kaba alıyoruz. Üzerine sarmısaklı yoğurdumuzu ve işte burada Becel Pratik Tereyağı Keyfi devreye giriyor, sıvı margarinimizle yaptığımız acı pul biberli sosumuzu yumurtalarımızın üzerine döküyoruz. (acı sos yapılısı: Becelden bir yemek kaşığı tavamızda kızdırıp, acı pul biberlerimizden biraz döküp karıstıralım birkac dakika sonra ocaktan alalım.)  Afiyetle yiyelim:))Becel'e Pratik Tereyağı Keyfi sıvı margarinleriyle beni tanıstırdığı ve Afrodit Eventimıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum :)

Yasemin Kokulu Bir hayat Twitter

Biricit; Becel'i tüm yemeklerinizde kullanmanızı tavsiye ediyor:)

2 yorum: