2 Mayıs 2014 Cuma

Bir Kadına Gönderilmesi Gerekenler (mesaj olur, çiçek olur..)


Blogumu aşk ve ilişkiler konularında oldukça çok sıklıklarda arıyorsunuz. Yaz ve bahar aylarında 'eski sevgili ile barışmak' , kış aylarında da 'eski sevgiliyi unutmak' yazılarım reyting rekorları kırıyor:) Maillerinizde de ilişki sorunlarınızı yazıyorsunuz, kendi mantığımla (mantık bende ne ararsa) cevap vermeye çalışıyorum. Kendi çapında bir pasta, evet evet kendi çapında bir ilişki pastası olarak -kendime bu ismi buldum- sizlerin maillerine de yardımcı olmaya çalışıyorum, öncelikle tesekkur ederim kimseye anlatmadıklarınızı bana yazıyorsunuz, umarım ki yardımcı olabiliyorumdur. (kelin ilacı olaydı kendi basına sürerdi) Bugün bahsedeceğim konu da kadınlara gönderilmesi gereken mesajlar, bunlar sms mesajı olur, facebook mesajı olur ya da tabiri caizse ilişkiniz hakkında davranışlarınızla mesaj vermek olur, olur da olur..

Bir kadına neler yazmalısınız, nasıl davranmalısınız daha doğrusu bunlardan bahsedeceğim.. Bir kere kadınlara asla atarlı şeyler yazmayın, küfürlü, argo kelimeler kullanmayın. (kavga bile etseniz) Asla ve asla.. Sizin karsınızda kankanız yok, sevgiliniz var. Esprilerinize de dikkat edin, bazı esprileriniz insanı kırıcı olabiliyor. Kibar olun, nazik olun,çiçek alın çiçek gönderin mesela. Bir kadının yanınızda olmasını istiyorsanız; ona nazik davranmanız gerekir. Ona değer verdiğinizi göstermeniz gerekir, en azından bulustuğunuzda ona bir cikolata bile verseniz, bu onun çok hoşuna gidecektir. Küçük şeylerle, jestlerle de kadınlar mutlu olurlar.. Biz bunlara 'sürprizler' diyoruz, sürprizlerinizle sevgilinizi şımartın. Tatlı sözlerinizle şaşırtın mutlu edin, ona 'güzel' olduğunu söyleyin mesela, çünkü bulusurken sizin icin özel olarak hazırlanıyor, size güzel görünmeye çalışıyor. İltifatlarınızı da hakediyor. 'Sanane' diye bir lafı haketmiyor kız arkadasınız.. Buraya kadar anlattıklarım aşk ilişkileri devam edenler icindi. Şimdi bahsedeceklerim ise; eski sevgilinin geri döndüğünde göndermesi gereken mesajlar:

Diyelimki sevgilinizden ayrıldınız; onunla barışmak istiyorsunuz; kız arkadasınıza nasıl bir mesaj göndermeniz gerekli?  Çok pişmansınız, onsuz yapamıyorsunuz, önce bundan emin olmalısınız. Gerçekten geri dönmek istiyor musunuz? Bundan emin değilseniz hiç dönmeyin zaten, karsınızdaki insanın kafasını da allak bullak etmeyin. Pişmansınız ve onu özlediniz, sakın ola ki yalvarıp yakarmalara girişmeyin, bu ters tepki yapar, karsınızdakini iyice soğutursunuz kendinizden. Önce kendinizden emin olun, hatalarınız varsa bunları anlayın ve düzeltecekseniz geri dönün. Yoksa aynı seyleri yasadıktan sonra geri dönmenin bir anlamı yok, değişebiliyorsanız veya bazı yanlarınızı törpüleyebiliyorsanız barısmalısınız. Ortak noktayı bulmak ilişkilerde çok önemli bence. Onun cebine veya facebook adresine mesaj yazabilirsiniz. Mesajda konuşmak ve görüşmek istediğinizi yazın. Boş yere geyik yapmanıza gerek yok, buluşup yüzyüze konuşarak sorunlarınızı çözebilirsiniz. Net olun, kararsız ve gizemli tavırlar oldukça iticidir.İlişkinizi çocuk oyuncağına çevirmeyin, karşınızdaki insanı da aptal yerine koymayın. İnsanın kalbini kırmak o kadar kolaydır ki, hevesini kaçırmak ama bir kalbi yumusatmak, kalp kırıklığını geçirmek çok zordur. Gerçek bir samimiyet ister. İnsanlara yedek parçaymış gibi davranmayın, gerçek duygularınız varsa gerçekten seviyorsanız barışmak için çabalayın. Yoksa ayrıl baskasını bulamayınca geri dön, oldu nerde öyle bolluk..?

Eski sevgililerinin mailine Lila Kutu üyeliği göndermiş bir kıza (bakımlı olsunlar diye düşünmüştüm), 'uyudun mu' diye mesaj gönderilmez. Uyudun mu? ne demek ki?,  zaten cevap verse ' hee uyuyorum su anda' mı demesini bekliyorsunuz? Ya da 'zaten ilişkimiz boyunca hep uyumuştum..' mu demeli?  'Seni özledim, seni seviyorum, senden vazgeçemiyorum, gel barışalım, sen haklısın, kalbim senin, özür dilerim, ne dersen yapıcam, kapına paspas olurum, gel çocuk yapalım (bu kadarını da çok abarttım yani)' gibi mesajları göndermek daha makbuldür. Kısacası onunla yüz yüze görüşmeye, konuşmaya çalışın. Seviyorsanız gidin konuşun bence!. Affedilmek istiyorsanız, kendinizi affettirmeniz lazım.Bir kadına gönderilmesi gerekenleri göndermezseniz, gün gelir o kadın sizi hayatından gönderir!

Biricit derki; sen yanlış gelmişsin çocuk parkı iki sokak ötede sen git kumda oyna..


2 yorum: