22 Nisan 2014 Salı

Kendini Sevgili Sanan Sevgililer


Kendini Sevgili Sanan Sevgililer; görünüm olarak ilk basta sevgili gibi görünselerde aslında sevgili olmadıklarından kendilerinin haberi olmayan kişilerdir. Kendilerini gercekten sevgili sanırlar sevgili olduklarına inanmıslardır. Halbuki sevgili olmak; belli kuralları olan bir olgudur. Sevgili olduğunu sanan fakat sevgili olmanın gerektirdiği çoğu seyi yapmayan, yapamayan veya yapması işine gelmeyen kişiler; ısrarla kendi doğrularını savunurlar. İnatla sevgili olarak iyi olduklarına inanmaktadırlar.

Peki sevgili olmanın gerekleri nelerdir? En önemlisi duyguların olmasıdır. Sonrasında ise karsınızdaki insana değer vermeniz gerekir. Değer vermek; sözlerle laf ebeliği yapmak değildir, değer verdiğinizi göstermeniz gerekir. Bir insana değer verdiğinizi ilişkinizde nasıl gösterirsiniz? Ona ilgi göstererek, onu arkadaslarınızla tanıstırarak, cevrenizle bir araya getirerek, sevgilinizin arkadasları ile tanısarak en basit olarak bu sekilde de gösterebilirsiniz. 

Ona ilginizi nasıl gösterebilirsiniz? Onu telefonla arayabilirsiniz, mesajlar yazabilirsiniz, çiçekler alabilirsiniz, onunla bulusmak isteyebilirsiniz, sürprizler yapabilirsiniz, özel günlerinizi beraber kutlayıp gösterebilirsiniz ilginizi. Sevgilinizin iyi gününde yanında olduğunuz gibi en zor zamanlarında da yanında olmanız, kötü günlerinde onu yalnız bırakmamanız gerekir. Sevgilinizin yanında olmadan, onu en kötü günlerinde yalnız bırakıp, ona ilgi göstermeyip,görüşmemek için sürekli bahaneler bulan insanlar; gercek sevgili değillerdir. Baska amacları vardır onların ama ısrarla kendilerini sevgili sanmaktadırlar, emek vermeden bir iliski olmaz. Sadece tek tarafın emeği ile bir iliski yürümez. İki tarafında emek vermesi gerekir, bazı insanlar ise; oturdukları yerde hic emek caba sarfetmeden, değer vermeden bir iliski yürüttüklerini sanırlar. İskele Sevgilisi belki de.. 

 Gerçek sevgili; sahiplenir, sizi, ruhunuzu, kalbinizi sahiplenir.. Size değer verir. Sizin kalbinizi kırmaya calısmaz, üzülmenize kıyamaz cünkü.. Sizi fiziğinizle, tipinizle,işinizle, giydiğiniz kıyafetle değerlendirmez, kalbinizle değerlendirir.. Sevmek ve sevilmek farklı kavramlardır, gercekten seven insan neler yapmaz ki? 

Biricit derki; gercekten bizi seven insanlarla karsılasalım..

2 yorum:

 1. ben bunlara part time sevgili diyorum.
  boş zamanında arayıp, takılacaksın.
  boş olmayan asıl zamanında sen de onları hatırlamayacaksın.
  ekmek-köfte eşdeğerliği :)

  YanıtlaSil
 2. :)) guzel bi benzetme olmus canım bos zamanlar sevgilileri :)

  YanıtlaSil