20 Nisan 2014 Pazar

Terkedildim.net Kitabı Yorumlarım :)


Terkedildim.net kitabını okuyalı birkaç hafta oluyor, blogumda ancak yazabildim :) Eğlenceli ve kafamı dağıtabileceğim kitapları okumak çok hoşuma gidiyor. Gerçek hayatta zaten yeterince geriliyoruz, üzülüyoruz, moralimiz bozuluyor. Eğlenceli kitapları okuduğumda ise moralim düzeliyor açıkçası. Terkedildim.net Emma Garcia'nın bir kitabı, kendi yasadıklarından yola cıkarak yazdığı bu kitapta önce önsöz ilgimi cekti. Türk okuyucularına çok güzel seyler yazmıs. Terkedildim.net kitabındaki ana karakter Vivien; tam evlenmek üzere olduğu bir zamanda yani gelinliğini almıs, tüm düğün hazırlıklarını yaptığı sırada nisanlısı tarafından terkedilir. Nişanlısından ayrılan Vivien; nişanlısı Rob'la barısmayı cok istemektedir. Vivien neler yapacak, askına kavusacak mı?, barısacaklar mı?, İnternette arastırmalar yapan Vivien sonunda bir internet sitesi acmaya karar verir ve iliskiler üzerine deneyimlerini paylasabileceği,dertlesebileceği bir ortama dönüşen sitesi cok ilgi görür. Hatta kurduğu internet sitesi öyle bir hale gelir ki :) , kitaptaki hikayenin gidişatı ile öyle bir yön değiştirir ki.. Bu kısımları söylemiyorum ki iyice meraklanın :) Benim oldukca hosuma gitti, tam da terkedildiğim,ayrıldığım sırada okuduğum bu kitap hem moralimi düzeltti hem de sunu öğrendim kitaptan: Hani bu dediğimiz seven insan gitmez sözü aslında gercekten doğru. Peki seven insan nerede? Belki de cok yakınımızda, birisi sizi seviyorsa sizi bırakmaz emin olun, kalır, mücadele ederse eder ve gitmez.. Geri dönenler ise bence gitmeselerdi keske, cünkü geri dönen kişi kendisi icin geri dönüyor sizi sevdiği icin değil benim fikrim bu :)

3 gün icinde okuyup bitirdiğim bu kitap cok sürükleyiciydi, neler olacak acaba diye büyük bir merakla okudum. Kitapta her bölümün basında da iliskiler hakkında yararlanabileceğiniz ilginc ve komik bilgiler yer alıyor :) Kitapta bir o kadar komik ve çok eğlenceli. Trend Yayınevi'ne bu kitapla beni tanıstırdıkları icin ve 9 martta düzenlediğim Biricitle Kadınlar Günü Bulusmama destekleri icin cok tesekkur ederim.:) 

Olasılıksız kitabını tercüme eden kişi Ayşe Şirin Okyayuz tercüme etmiş bu kitabı da, sadelik, akıcılık içeren güzel bir kitap bence:) Kitabın karakteri Vivien ile cok ortak noktamız var; ben de blogumu ilk açtığımda kafamı dağıtmak istedim, iliskilerimi yazmak istedim.Kitabı okuduğum sırada anneannem rahatsızdı, hastalığı henuz vefatı ile sonuclanmamıstı. Kitabı bitirdikten epey sonra anneannemin vefatını öğrendim. Kitabın bazı yerlerinde; yasadığım olayları gördüm ve anneanneli olan kısımlarda ağladım. Bu açılardan baktığımda; bu kitap beni mi anlatıyor diye düşündüm. Gerçekten de çok gerçekçi buldum, okunması gereken hem eğlenceli hemde kendiniz açısından çok ortak yanlar bulacağınız kitaplardan biri..

Biricit derki; sevilmek öyle farklı birşey ki seven insan asla gitmez..

2 yorum:

  1. Seviyorum böyle kitaplar okumayı.. Bulursam alıp okumak istedim :)
    Bu arada başın sağolsun canım.. Allah anneanneciğinin mekanını cennet eylesin...

    YanıtlaSil
  2. bende boyle kitapları cok seviyorum canım kesinlikle okumalısın:)
    cok tesekkur ederim amin canım..

    YanıtlaSil