26 Şubat 2014 Çarşamba

Güçlü Olun!


Hayatta başınıza ne gelirse gelsin, ne yaşarsanız yaşayın yine de güçlü olun. Blogumu blog isminden arata arata gelenler, bugün Biricit ne yazacak diye düşününler, acaba beni mi yazacak ya da hangi kozmetik ürününü anlatacak acaba diye düşünenler rahat olun, bugün sadece biraz içimi dökmek istiyorum belki birilerine faydam olur diye.Kimseden bahsetmeyeceğim bu sefer içimdekileri anlatacağım ve belki morali bozuk olanlara, üzgün olanlara bir etkim olur diye sevineceğim bir yazı olacak benim için.

Bugünün konusu: Güçlü Kadın Nasıl olunur? Güçlü kadınlar; her zaman işlerinde başarılı olan kadınlar değildir. Güçlü kadınlar; çevresinde bir sürü dostu olup, onlardan güç alan kadınlar değildir. Güçlü kadınlar; sevdiği-sevildiği erkekle mutlu olan kadınlar değildir. Güçlü kadınlar; çevrelerinde kimse olmadığı halde, işlerinde başarılı olmadıkları halde, kimse tarafından sevilmedikleri halde yine de ayakta durmaya çalışan kadınlardır. Güçlü kadınlar; içlerine, kalplerine, kendilerine sarılan kadınlardır. 

Dostları çok azdır, hatta dostlarına ihtiyaçları olunca; dostlarını etrafında bulamayan kadınlar; çok güçlü kadınlardır aslında. En zor günlerinizi tek başınıza atlatabiliyorsanız; siz çok güçlü bir kadınsınız demektir.Dostluk, arkadaşlık çok özel kavramlardır. Her zaman yanınızda olsun istersiniz dostlarınız, çünkü onlarla çok özel şeylerinizi paylaşmışınızdır, dertleşmişsinizdir, gülmüşsünüzdür. Ama insanlık hali ya; hepsinin başka bir derdi-sıkıntısı vardır, en kötü günlerinizde yanınızda olamazlar belki. Bu durumda dostlarınızdan bile medet umamazsınız. O zaman içinize yönelin, kendinizle uğraşın.


Sizi sevmeyen, değer vermeyen erkeklerin peşinden gitmeyin! Hayatınızı o erkeğe göre yönlendirmeyin. Değer veren insan, değer verdiğini somut olarak gösterir, sadece sözlerle göstermez. Güçlü kadınlar; sevilmediklerinde, değer görmediklerinde giderler.. Güçlü kadınlar; genelde yalnız oldukları halde yine de yıkılmayan kadınlardır. Sevilmeselerde; bir gün gerçek sevgiyi bulacaklarına inanan kadınlardır. Güçlü kadınlar istenilmediklerinde, kendileriyle uğraşırlar, baskalarıyla değil. Eğer; dostlarınız yanınızda değilse, sevdiğiniz erkek yanınızda değilse, aileniz sizinle değilse, işinizde başarılı değilseniz ama yine de yaşamaya, tek başınıza mücadele etmeye çalışıyorsanız işte siz güçlü bir kadınsınız demektir!

Biricit derki; hayat bazen öyle kötü şeylerle aniden gelir ki; ne yapacağınızı bilemezsiniz ama bazen de öyle güzel şeylerle, sürprizlerle aniden gelir ki iyi ki sabretmişim, kötü seylere dayanmısım diyebilirsiniz.. hep güçlü ve mutlu kalın..

6 yorum:

 1. ne kadar güzel bir yazı olmuş, şöyle bir kendime geldim...:) teşekkürler...:)

  YanıtlaSil
 2. ellerine sağlık çok güzel olmuş tatlım:))

  YanıtlaSil
 3. tesekkur ederim tatlım beğenmene cok sevindim :)

  YanıtlaSil
 4. çok güzel ve doğru bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil