12 Nisan 2013 Cuma

Sosyal Medyada AşkSosyal Medya günlük yaşantımızda yerini iyice arttırdı,hayatımızda önemli bir yere geldi.Sabah gözümüzü açar açmaz facebooka bakıyoruz,yüzümüzü yıkamadan twitterdan bir twit atıyoruz.
Cep telefonumuzdan bile internete girer olduk,facebookta twitterda arkadaşlarımızla kendimizi  etiketliyoruz,şuradayız,buradayız diye.
Aşk hayatımızda bu durumdan etkilendi haliyle.Yada biz aşk hayatımızıda sosyal medya üzerine kurduk.Facebooktan birileriyle tanışmaya buluşmaya başladık,ilişki durumumuzu ilişkisi var yaptık,ilişkisi yok yaptık durduk.
Facebooktan,twitterdan sevgililerimizi kıskandık,'bugün yine kimi eklemiş,kimin fotoğrafına veya durumuna yorum yazmış'diye kör saksağanlar gibi takibe aldık,profillerine dakikada bir bakakaldık.
Ayrıldık belkide ayrıldığımızda blogumuzda yazılar yazdık eski sevgililerimize,facebooktan twitterdan manalı sözler,laf sokucu cümleler yazdık üstüne alınsın diye.Aşık olduğumuz zamanlar ise aşkımızı haykırdık iletilerimizde..
Msn sohbetlerimizde aşkı yaşadık,aşkı sosyal medyada gösterdik,sosyal medyada yaşadık aşkı yada aşkı sanallaştırdık.

Facebook'ta Aşk : Aşkınızı en çok kıskanacağınız yerdir.Dışarıda olsanız 'kime baktın sen?' derken,facebookta 'kimi ekledin sen,kime yorum yapıyorsun sen,nerden tanıyorsun onu' dediğiniz,kıskanclığınızı dibine kadar hissettiğiniz yerdir facebook.İlişki durumunuzu yazıp eşe,dosta,düşmana 'bak benimde sevgilim var' diye havanızı atabileceğiniz bir yerdirde tabiiki.
Fotoğraflarınızı koyup,aşk sözcüklerinizide yazabileceğiniz sosyal mecradır facebook.Eski arkadaşlarınızı bulduğunuz bir yer olsada,eski sevgililerinizide bulabilirsiniz facebooktan.Şu an sevgilisi olup olmadığını bile görebilirsiniz,neler yapıyormuş acaba diye profiline bile bakabilirsiniz.
Sevgiliniz yoksa bile facebookta sevgili edinebilirsiniz,arkadaşlarınızın arkadaşları kısmından mesela..

Twitter'da Aşk : Aşkınızın her yazdığı twittinden bir mana çıkarabilirsiniz.'bugün hava ne soğuk' yazsa,'acaba bana mı dedi soğuk mu davrandım' ben diyebilirsiniz.Karşı cinsten birisine twit yazsa,bu hemen kavga nedenidir,'niye yazdı beni aldatıyor mu' diye düşünebilirsiniz.Eski sevgilinizde twitterdaysa,birşeylere kızıp atarlı iletiler yazıyorsa 'bana mı laf soktu bu şimdi' diye üstünüze bile alınabilirsiniz.

Blog'ta Aşk : Blogumuzda sevgilimizden bahsettik,yaşadıklarımızı anlattık,eski sevgililerimize saydık bazende sevgimizi anlattık.Blog hayatı bazen bizim aşk hayatımız oldu,aşk hayatımızı dile getirdi.

Msn'de Aşk : Msnde aşk başkadır.Soğuk kış gecelerinde yanınızda bilgisayarınız,onunla sohbet edebilir,birbirinize titreşimler,kalpli efektler gönderip,'seni seviyorum' yazabilirsiniz..

Umarım 'seni seviyorum' sözünü,sevdiğiniz insanın gözlerinin içine bakarak söylediğiniz,gerçek aşklara kavuşursunuz.

Bu yazım Blogum Dergisi Eylül 2012 sayısında yayınlanmış,bazı zamanlarda Blogum Dergisindeki yazılarımı da blogumdan yayınlayacağım, yazıyı yazdığımda msn henüz kapanmamıştı:))

2 yorum:

  1. En iyisi sosyal medyayı komple kapatıp sadece telefonla ve yüzyüze iletişim ile sürdürmek sanırım, sanal ortam yanlış anlamalara da çok müsait çünkü :(

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. adamına gore değısır, adam yada kadın suphelı hareketler yapıosa vardır onda bısey meraklanma denendı kanıtlandı:)

      Sil