27 Nisan 2013 Cumartesi

Erkeklere Bakım Ve Kozmetik ÖnerileriHep kadınlar mı bakımlı olacak?Erkeklerin bakım yapmaya hakkı yok mu?Bence çok hakları var,kişisel bakım hem kadınlar hem de erkekler için,kısacası yaşayan her canlı için çok önemlidir.Hem kendiniz için hem de çevrenizdekiler için kendinize bakmalısınız.Rus kızlarından,manken gibi kadınlardan hoşlanan erkekler kendilerine bakım yapmadan onları elde edeceklerini mi düşünüyorlar acaba?
Sonbahar gelmişken,kışa yaklaşmak üzereyken erkekleri o yaz rehavetinden çıkaracak birkaç önerim olacak(ya da tam tersi yaz gelmişken kış rehavetinden çıkaracak birkaç önerim olacak:) )  :

Günlük bakım: Hergün duşunuzu alın,kokarca gibi kokmayın.Kızmayın ama kokan bir adama,hangi kadının baktığını gördünüz?Tamam bakarlar 'bu kokuda nereden geliyor acaba,ayyy iğrençmiş' diye bakabilirler.Bakmak derken,diyelim ki çok güzel bir kadın size doğru geliyor,yaklaştı tam birşey soracakken o kokunuz burnunun direğini sızlattı ve geri döndü.Bunu mu istiyorsunuz,güzel kokun istemiyorsanız..
Deodorant ve parfüm sürün.Duş aldıktan hemen sonra sürmeniz hem kendi teninizin kokusunu ortaya çıkaracak hemde temiz kokacaksınız.Terliyken asla deodorant yada parfüm kullanmayın.Bu ter kokunuzu kamufle etmiyor,daha berbat kokmanızı sağlıyor.
Haftalık bakım: Traş olun.Traş losyonları kokuları kullanın.Aslında bunu günlük olarakta yapıyorsunuzdur yapın zaten ama haftalık bakımınızdada ihmal etmeyin.Tırnaklarınızı kesin,koltukaltınızı,tüy ve kıl çıkan bölgelerinizi de traş edin,ya da ağda yapın artık hangisi tercihiniz ise.Çünkü ne kadar yıkanırsanız yıkanın o kıllarınızda biriken terler yine kokmanızı sağlar ve çok çirkin bir görüntü,kadınlar goril sevmez.
İki metre uzatıpta bigudiyle mi saracaksınız yoksa fön mü çekeceksiniz kıllarınıza.Kıllarınız çok uzamadan haftada bir yada iki kez almaya özen gösterin.
Vücudunuzda sizi rahatsız eden tüylü yerler varsa onlarıda aldırabilirsiniz,tabii abartmayın bakımlı olacağım diye gay gibi görünmeninde bi alemi yok şimdi.
Yüzdeki tüyler: Yüzünüzü traş ediyorsunuzdur tabiiki,Bıyık yada sakal seviyorsanız lütfen onlara da bakım yapın,aksam yediğiniz pilav tanesini görmeyelim bıyığınızda.. Göz çevrenizde,gözünüzün altında sizi rahatsız edecek şekilde kıllar varsa onlarıda alın.Cildinize nemlendirici kremler kullanabilirsiniz.
Kaşlar: Kaşlarınız artık bir kubbe gibi olduysa biraz makasla kesin.Mc Donalds kaş,martı kaş diye tabir ettiğimiz iki kaşınızın arasında dom dom kursunu misali bir kıl kütlesi varsa,kuaförünüze söyleyin onu ordan yok etsin..Çok çirkin bir görüntü,kaşlarınızı asla inceltmeyin bu çok kadınsı bir görüntü olusturur,sadece uzayan yerlerı makasla kestırın ve ortasındakı tüylerden kurtulun.
Eller ve Ayaklar: Elleriniz hatur hutur sepsert ise yandınız,kesinlikle nemlendirici kullanın.Hergün kullanmasanızda olur ama ellerinizin çok sert olmamasına dikkat edin.Tırnaklarınızı kesin haftada bir mümkünse.Kadınlar gibi uzatmanıza gerek yok,bide arasında siyah maddeleri yada yeşilimsi şeyleri görmek hiç hoş olmuyor.Tırnaklarınızı yemeyin,bu da çok itici bir görüntü olusturuyor.Ayaklarınızdaki tırnaklarınızıda kesin lütfen bak lütfen dedim,çok çirkin çook..
Saçlar: Saçlarınıza gereken özeni gösterin.Özellikle kel erkekler için önerim lütfen sağdan sola ve soldan sağa uzatabildiğiniz saç koymayın.Bir rüzgarda öbür tarafa ucuyo o saç,komik bir görüntü oluyor, önümüz sonbahar bol rüzgarlı gececek..Komple sacınızı kazıtın o daha cekıcı bı goruntu.Saçınıza limon sürmeyin.Hatta jöle gibi ürünleride kullanmayın,inek yalamış gibi bir görüntü sadece komik,birde dokununca kazık gibi saçma bir his.Mümkünse doğal bir model kullanın saçlarınızda.Fönüde pek tavsiye etmiyorum,doğal görüntüsü daha iyi bence.
Kelliğe çözüm: Badem yağı ve yumurtanın sarısını karıstırıp bir saat kadar saçınızda bekletin.Sonra saçınızı şampuan ile yıkayın,bu bakım kürü saçları dökülmeye başlayan erkekler için tavsiyedir.Yoksa tamamen saç yoksa o durumda bir önerim yok.Bu kürü 15 günde bir uygulayın,sonuca şaşıracaksınız..

Erkekte kadın kadar bakımlı olmalı,erkeğin bakımı daha çok temiz olması ile alakalıdır,daha temiz olun daha çok sevilirsiniz:)

Bu yazım Blogum Dergisi Ekim Sayısı'nda yayınlanmıştır bazı zamanlarda   Blogum Dergisi'nde ki yazılarımı blogumda yayınlayacağım:)

4 yorum:

  1. Ben bu yazıyı okumuş ve çok beğenmiştim. Bence çok iyi bir konuya değinmişsin, üslubun da çok keyifli. Not: bakımlı erkek candır!!!

    YanıtlaSil
  2. Evettt ben de okuyup çok beğenmiştim :)Sui'te katılıyorum bakımlı erkek candır :D

    YanıtlaSil