8 Ekim 2013 Salı

Estee Lauder Sirketleri MEME KANSERI BİLİNÇLENDİRME KAMPANYASI


EVELYN LAUDER’IN MİRASI PEMBE KURDELE 20 YAŞINDA!

Estée Lauder Şirketleri tarafından 20 yıldır 70 ülkede düzenlenen
 Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası’nın bu yılki teması:
Meme Kanseri’ni Yenelim. Birlikte daha güçlüyüz.  

Estēe Lauder Şirketleri; pembe kurdele”nin ortak yaratıcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi merhum Evelyn H. Lauder liderliğinde başlattığı Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası’nı (BCA), bu yıl da Ekim ayı boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerle hayata geçirecek.

Pembe kurdele Anadolu yolunda
Geçtiğimiz yıl Anadolu’ya pek çok yolcu taşıyan Ankara Garı’ı Aydınlatma Projesi kapsamında pembe ışıklarla aydınlatıldı.  Estēe Lauder Şirketleri gönüllüleri açtıkları standda meme kanserinde erken teşhisin ve mamografinin önemini hatırlatarak hayat kurtarıcı mesajı ve pembe kurdeleyi yolcular ile paylaştılar. Yolcular tarafından büyük ilgi gören pembe kurdele bu sayede Türkiye’nin pek çok farklı şehrine ulaştı.


Bu yıl kampanya kapsamında Estée Lauder markalarının kampanya için özel ürünlerinin satışlarıyla Türkiye’de Türk kadınının Meme Haritası’nı çıkartmak için yapılan araştırmalara fon yaratmak amacıyla Memeder’e bağışta bulunulacak. Amaç, bugüne kadar dünyanın farklı ülkelerinde kadınlar üzerinde yapılmış araştırmalar üzerinden yürütülen Türkiye’deki uygulamaların ve tedavi süreçlerinin Türk kadınının özellikleri göz önünde tutularak düzenlenmesi. Halihazırda bu araştırmalar sonucunda desteklenen kampanyalar sayesinde yapılan bir değişiklik olarak  Kanserle Savaş Dairesi Başkanlığı’nın ücretsiz mamografi tarama yaşının 50'den 40'a indirmesi örneği verilebilir. Türkiye’de meme kanserine yakalanan kadınların yarısının 50 yaşın altında olduğu düşünüldüğünde pek çok kadın için  %100 sağlıklı yaşam ve memenin korunma şansı yakalandı.

500 pembe elçi harekete geçiyor!
Bugüne kadar yaklaşık 1 milyon pembe kurdele dağıtarak müşterilerine mamografinin önemini hatırlatan Estēe Lauder Şirketleri uzmanları bu yıl çok daha bilinçli! Memeder Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Nilüfer Özaydın tarafından verilen eğitimler ile Pembe Savaşçı’lara dönüşen ve dernek üyesi olan 500 Estée Lauder Şirketleri çalışanı, aynı gece kendileri için düzenlenen PEMBE GALA ile birlikte ekim ayına hazırlandı. Her yıl olduğu gibi yine pembeye bürünecek şirket standlarında uzmanlar binlerce kadını ve erkeği bu konuda harekete geçmeye davet edecek. 

Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası, global araştırma, eğitim ve tıbbi hizmetlerin desteklenmesi için 48 milyon $’dan fazla para topladı ve bunun 38 milyon $’ıyla, son 20 yılda dünya genelindeki 152 Meme Kanseri Araştırma Vakfı araştırma projesinin finansmanını sağladı. Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyası kapsamında, dünya genelinde 120 milyondan fazla Pembe Kurdele ve bilgilendirme broşürü dağıtıldı. Meme Kanseri Vakfı, 200 bilim insanına finansman sağlayan bugüne kadar 450 milyon $’dan fazla yardım topladı. Bu seneki kampanya, tüm dünyada meme kanseri araştırmalarını desteklemek üzere 5 milyon dolardan fazla yardım toplamayı amaçlıyor.


Elizabeth Hurley, Estee Lauder’in yüzü ve Meme Kanseri Bilinçlendirme Kampanyasının elçisi şöyle diyor: “Evelyn’in meme kanserini tamamen yok etme misyonunu sahiplenen kadın, erkek ve ailelelerin biraraya gelerek milyonları buluşturduğu bu anlamlı kampanyanın, bu yıl sadece bilinçlendirme değil aynı zamanda insanları harekete davet eden dinamizmi beni çok heyecanlandırıyor. Evelyn yapabileceğimize inanıyordu, ben de inanıyorum. Birlikte başaracağız.”
2013 teması “Meme kanserini yenelim. Birlikte daha güçlüyüz” ile tüm dikkatler bilinçlendirmeden çok meme kanserini nasıl yenebiliriz sorusuna çekiliyor ve böylece kanseri hayatımızdan tamamiyle silmeye bir adım daha yaklaşıyoruz. Sosyal medyada yürütülecek kampanyalar ile tüm duyarlı insanlar kendi fikir ve deneyimlerini paylaşmaya ve destek olmaya davet ediliyor. Oluşturulacak microsite üzerinden “Birlikte çok daha güçlüyüz!” mesajı ile katılımcılar, Meme Kanseri’ne karşı açtıkları savaş deneyimlerini paylaşarak kendi “Güç Çemberlerini” oluşturacaklar. Oluşturdukları bu çember açtıkları bu savaş sürecinde kimlerden destek aldıkları ve uyguladıkları yöntemler konusundaki hikayelerinden oluşacak.

“Global Aydınlatma Projesi” kapsamında bugüne kadar Niagara Şelalesi, Sydney Opera Binası, Tayvan’daki Taipei 101, The Empire State, Pizza Kulesi gibi 200’den fazla anıtın pembe aydınlatılarak geniş kitlelelerin bu konuya dikkatleri çekildi. Türkiye’de ise İstanbul’daki Adile Sultan Sarayı, Kız Kulesi, Pera Palas, Küçüksu Kasrı, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Boğaziçi Köprüsü gibi aydınlatmalar gerçekleştirildi.

Özel Kampanya Ürünleri:
Ekim ayında Aveda, Bobbi Brown, Clinique, Darphin ve Estēe Lauder markalarının özel ürünlerinin satışlarıyla Memeder’e bağış yapılacak.
AVEDA Rosemary Mint Aromalı Hand Relief: Çayır otu çekirdeği ve andiroba yağları kuru elleri anında nemlendirirken, nane aromasıyla duyuları canlandırır. Fiyatı: 78 TL
Bobbi Brown French Pink Blush ve Mini Face Blender Brush: Özel pembe rengi ile Bobbi Brown’ın doğal dokunuşu Fiyatı: 85TL
Estee Lauder Dream Lip Collection: Pure Color Lipstick Rubellite ve Pure Color Roller Gloss Hot Pink’ten oluşan set ile uyumlu iki renkli pembe clutch çanta Fiyatı:102 TL
Clinique Chubby Stick Nemlendirici Dudak Parlatıcısı: İçerdiği Shea, Mango ve Jojoba yağları ve anti-oksidanlarla uzun süreli yumuşaklık, esneklik ve pürüzsüzlük sağlayan eğlenceli ve kolay kullanım sunan boyama kalemi dizaynına stick. Fiyatı: 49 TL
Darphin Moustrizing Silky Lotion: Şeftali yaprakları, Glukosamin cilde pürüzsüzlük ve parlaklık sağlayarak ipeksi bir yumuşaklık kazandırır. 92%’si doğal içeriklidir. Fiyatı: 73TL
*Basın Bültenidir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder