24 Ekim 2013 Perşembe

İlişkilerde Aşk Üçgenleri ( şekilli anlatım )


Biricit ile Aşk Geometrisi derslerine hoşgeldiniz :)) Konumuz: Aşk üçgenleri, dörtgenleri, beşgenleri.. Artık ne çeşit aşklar yaşanıyor öyle değil mi düşündüğünüz zaman?Dörtgenleri, beşgenleri bilemeyeceğim ama üçgenlerle çok sık karşılaşır oldum, hem kendimden hem de çevremden. Ben de herkese bir anlatayım detaylıca da herkes öğrensin, şekilli olarak anlatayım, aslında öğretmen olmalıydım belkide diye yazacağımı düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, tamamen duygusal nedenlerle yazıyorum 'aşk' hakkında..:) Aşk belkide geometri ile açıklanabilecek bir bilim dalı olmalıydı; üçgenler, kareler, dikdörtgenler, daireler ( daireye kimin gireceği meçhul)... Aşk üçgenlerini şekilli anlatmak istedim, şekillerimiz; Vasfiye Teyze, Baaddin ve Google'dan da iki tane üçgen görseli buldum, şekillerimiz bu şekilde.. Aşk neydi; aşk emekti,aşk dürüstlüktü, aşk iki doğrunun kesiştiği noktaydı, o yerdi evim sensindi bence.. 


*İki kadın Bir Erkek Aşk Üçgeni: İkiz kenarları birbirine eşit olan
iki düzlem;iki kadın,dümdüz olan doğru da aradaki de erkek. Erkek çok çapkın olduğu için; bir kadınla yetinmez, illa ki elinin altında birkaç çeşit kadın olmalı, genelde facebook gibi mecralarda avlanmayı seçen bu erkek türünün, en belirgin özelliği sizi iltifatlara boğmasıdır. Bir nevi yalanlara boğar sizi ki etkileyebilsin. Diğer kadın da melul melul sevilmeyi beklerken, hipotalamusu kopasıca bu erkek türü sadece sevişmeye odaklıdır. Hormonları hangi tavana vuruyorsa artık; kadınlarla başka konudan konuşamamaktadır. Gün gelir; tesadüfen karşılaştığı kadın, iş arkadaşının okul arkadaşı çıkmasın mı? Tabii bizim saf kadınımız 'eneeee kısmet ayağıma kadar gelmiş, bir overlok makinesi bir de bu kısmet insanın ayağına geldi mi tepmemeli, herkes kaderine boyun eğmeli' diye düşünür ve facebooktan hormonlu adamla sohbet etmeye başlar. Aradan zaman geçer bir bakar ki; adamda bir tuhaf hareketler, yazdığı mesajlara cevap vermemeler, saf kızımız aslında pek saf değildir; şüphelenmeye başlar ama akıl edipte ortak arkadaşlarına soramaz, çocuk işinden gücünden olur diye düşünür. 


Zaman ilerler; saf kız, hormonlu adamın yalanlarını bulur ve kafasına dank eder; 'eneeee bu hormonlu adamın sevgilisi var' diye düşünür ve bir daha görüşmemek üzere, sanal sevdasına veda eder.. Adam inatçıdır, telefonuna mesajlar yazmaya devam eder, bir türlü anlayamaz; kadının herşeyi öğrendiğini.. Aşk üçgenine devam etme niyetindedir, ama saf kızımız bu niyette değildir. 


Neden sevgilisi varken başka bir kadını daha ister bir erkek? Hormonlar yine baş köşede.. Bunlar hep hormonlardan.. Peki diğer kadın napıyordur acaba, hala sevgilisi ile ilişkisini facebooka yazamamış, adam kendini herkese sevgilim yok diye tanıtıyor, onların ilişkileri de bitmeli bence, akıllı olsa iyi eder.. Her kadın saf kız kadar vicdanlı olmayabilir..


*İki Erkek Bir Kadın Aşk Üçgeni: İki erkek ikisi de ikizkenar veya eşkenar olsunlar, kadın da dümdüz ya da aynı ölçülerde olsun bu ilişki türünde. Kadın çok kararsızdır, iki erkek arasında kalmıştır, birini seçemiyordur bir türlü, kimi seçse mutsuz olacağını düşünüyordur. Ya da hangisiyle mutlu olacak ki; ikisini de sevmiyordur aslında birisi çekici birisi daha masum, birisi çalışkan birisi tembel, hoşlandığı iki erkeğinde kendine göre iyi yönleri kendine göre kötü yönleri vardır, ikisinde de bir şeyler eksiktir ama kadın ikisini de hayatından çıkaramıyordur. En iyisi ikisiyle de arkadaş kalması belki de en doğru karar budur. İkisiyle de sevgili olan kadınlar yok mudur, belki de vardır ama kadının öyle bir niyeti yoktur, o prensini bulmak istiyor, belki de ikisi de prensi değildir, prensinin kim olduğunu nasıl anlayacak bu kadın? 


Evet Aşk Geometrisi dersimiz bir soru ödevi ile sona erdi, Prens aday adayınızın gerçek prens olup olmadığını nasıl anlarsınız,özellikle evli ve sevgilileri olanlara soruyorum:))

Sonu olmayan bu ilişkiler yumağını Garfield bile çözemedi, Biricit ne dese boş..:)

23 yorum:

 1. yazına bayıldım :) doğru bi noktaya parmak basmışşın gelecek cevapları bende merak ediyorum bakalım :)

  YanıtlaSil
 2. ilk bakışta anlıyorsun canım, o hissi nasıl anlatırım bilemiyorum, yıldırım çarpmışa dönmüştüm ben eşimle tanıştığımda:) Üçgenler de zararlıdır, uzak durmakta fayda vardır, bir doğru çizgi yeterlidir :))))))))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ilk bakısta anladığım birine denk gelemedim:)
   üçgenler bence de zararlı bildiğin yamuk işte:)

   Sil
 3. Bir kadın için bence baba olabilecek bir adam hayatının adamı olabilme yolunda ilk sıraya girmiştir diye dusunuyorum ben. Şahsen benim kendimi bildim bileli fikrim boyle. Ben mutlu bir ailede buyumedim, o yuzden belki bu açlıkla baba olmaya aşık, kesin baba olacağını her dakika soyleyen ne istediği bilen adamdır favorim. Ama sor bakalım simdi erkek arkadaşın gerçek prens mi, hayır? :) Birçok sevgilisi olan da bence buna çekimser cevap verir, evlilerin bazıları şanslıdır evet bu o der, bazısı ise yiğitliğe bok sürdürmemek için napsın evlendiğinden dolayı evt doğru adam der ama yuzyuze gelince işler değişir sırlar dökülür :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. iyi baba olup olmayacağını nasıl anlayacağız kuzum:) o daha zor bir konu insanlar belli olmuolar ki bir bakıosun ne kadar iyi diye dusunuyorsun, bir bakıyorsun nasıl yaptı böyle birşeyi diye dusunuyorsun belli olmuyor, kime guveneceğimizi sasırdık.
   bence de baba olabilir mi nasıl baba olur bu konuda cok onemli, zaten prens derken yani bir evliliği yurutebilecek mi kıracak mı kalbimizi o manada deniyor nasıl bir aileyi kuracak,anlasacak mıyız bu konular cok onemli

   Sil
 4. Harikasın Biricit!Yine kanayan bir yaraya parmak basmışşın ellerine sağlık...

  YanıtlaSil
 5. böyle durumlarda kadınlar, ikimiz de maduruz demiyorlar, birbirlerine saldırıyorlar ya, onu hiç anlamıyorum.
  el ele verip adama dersini verseler ya..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. kadınlar genelde elele vermezler canım rakip ya sonucta ama erkek olan kişi eğleniyordur bu durumda tabii!!!! boyu posu devrilesice semsipasa pasajında sesi buzulsun insallah :)

   Sil
 6. Evli bir hatun olarak soruna şöyle cevap vereyim...
  Prens adayının gerçekten prens olup olmadığını asla anlayamazsın :) Yıllar da geçirsen, evlensen de O hayatında hep, bazen prens bazen ise kurbağa olacaktır :))) Ve sen hayatın boyunca ne yazık ki hep bu ikilemle yaşayacaksın...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hmmm bu konuda gercekten de zor bir konuymus evli olupta böyle yorum yaptığınız icin size inanıyorum doğrudur bencede evlenince zaten ic yuzleri cıkıyor diyorlar geneldede bekar olduğum icin bilemiyorum:) ama zaten insan surekli prens olamaz ya da prenses, insanın bir anı bir anını tutmayabilir ama en onemlisi sevgi saygı kalp kırmamak bence.:) bunlar olursa da karsılıklı anlayıs tabiiki yıllar suren iliskilerin sırrı belkide

   Sil
 7. hahahhaa aldığın yanıtları bizlerle de paylaş lütfen biricittt :)
  baattin bu ara favorim zaten benim yaaaa!! :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bende baattine asık olmus durumdayım her yazdığı sey bana mı nedir:)) yanıtları yayınlıyorum buradan takip edebilirsin:)

   Sil
  2. ahh ahh hepimizin içinde kalanları yansıtıyor baattin (:

   Sil
  3. çok doğru ve çok esprili buluyorum baattini evlenebilirim onunla :))

   Sil
  4. aman diyimmm ya pıçaklarsa kız seni :D

   Sil
  5. emin olmamak lazımmm (:

   Sil
 8. Okurken biran kendimden geçtim uzaklara gidiverdim. o üçgenler hiç iyi değil hormonu bozukları alıp üçgenleriyle boğacaksın :D
  Sözleriyle davranışlarının doğru orantısını alır birbiriyle çarpıp terlik fırlatarak doğru sonuca 12 den ulaşılabilir diye düşünüyorum. :D
  Yani bu çözüm olmazsa arada prens arada yavru öküz olarak yaşamaya, alışmaya devam kızlar. Çünkü dediğin gibi bunlar hep hormonların genlerin işi ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. cok guzel bi sekilde ozetlemişsin canım:)
   bu hormonlardan ne cektik be :))

   Sil
 9. Keyifli bir yazıydı.Sevdim.İyi geceler.

  YanıtlaSil